Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Speciális Fogaskereket szeretn...

Speciális Fogaskereket szeretnék CAD rendszerben rajzolni, de sajnos az ehez szükséges matematika híjján vagyok. Tundátok könyveket/linkeket ajánlani?

Figyelt kérdés

Ezen a linkeken találtok pl olyan fogaskerekt mint a nautilus gear,

https://www.youtube.com/watch?v=WYcqJ5HdxA4


Egyszerűen fogalmam sincs hogy csinálja a csávó. Van pár könyvem fogaskerekekről, de mint mindehol a mérnöki életben itt is csak szabványok vannak, és úgy ahogy megemlítik hogy evolvens, meg pár sematikus ábra, hogy hogy kell szerkeszteni, de úgy konkrétan egyik sem részletezi. (ráadásul sokra nem megyünk az én esetemben ha egy sima profilu fogakerék evolvensét meg tudom szerkeszteni :)



2016. júl. 20. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Könnyed nyári esti olvasmány:

[link]

2016. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem rossz, de már megvan köszi :) Sajnos ez is csak a gépiparban használt gyakoribb fogaskerekeket tárgyalja, azt hiszem bele kell ásnom magam az matekba megint... evolvensek cikloisok egyesüljetek!! :P (bár lehet hogy csak el kéne még olvasni alaposabban...)
2016. júl. 25. 13:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Na megoldottam, mozgás szimuláció 3d-s tervező rendszerben, az egyik objecktről átmásolom mozgás közben a pontokat a másikra aztán spline generálok, abból megvan az ellenkerék... ha érdekel valakit... XD úgy látom nem a legnépszerűbb kérdés :D
2016. júl. 26. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!