Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mondanátok példát olyan...

Mondanátok példát olyan folytonos függvényre, amelynek az inverze nem folytonos?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy létezik, csak elképzelni nem tudom. És a valós függvények között is van ilyen?

2016. szept. 9. 23:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Elnézést, javítás: nem tudja MINDEN részét az antidiszkrét egészére képezni. Ami elég is ahhoz, hogy ne legyen folytonks.
2016. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Valóban, a diszkrétből bárhonnan az antidiszkrét egészére képező függvény megfelel, vagyis folytonos és az inverze nem az, ezt az előbb nem gondoltam végig, kösz.


Viszont továbbra is áll, hogy csak az egészre képező függvény jó, mert ha egy függvény nem az egészre képez, akkor a képhalmaznak nincsenek nyílt részei, (mivel a képhalmaz egy antidiszkrét tér valódi része), és ezekre, mivel nem léteznek, azt is el lehet mondani, hogy az ősképük nyílt, és azt is, hogy nem, másként, a függvényre azt is el lehet mondani, hogy folytonos, és azt is, hogy nem.

2016. szept. 10. 21:40
 13/13 anonim ***** válasza:
Gyakorold egy kicsit az állítások tagadását. Menni fog ez, ha azt helyre teszed. Ha már úgy érzed, begyakoroltad, tagadd le azt az állítást, hogy minden nyílt őse nyílt.
2016. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!