Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha az atomboba gyártásban...

Ha az atomboba gyártásban résztvevő több ezer embert beállitjuk bombagyárba bombát gyártani mekkora romboloerejű bombát gyártottak volna az atombombához képest ugyanannyi idő alatt ugyanannyi pénzből?

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 13:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy picit értelmetlen kérdés... Ugyanakkorát, mint amekkorát pukkant az első... mert több ezer ember dolgozott rajta.
2017. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
nem atombombára gondoltam a második bomba esetében. (azt hittem az nyilvánvaló s nem kell külön magyarázni hogy nem két egyforma a bomba hatóereje különbségéről szól a kérdés)
2017. jan. 16. 14:23
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt itt neked senki sem fogja tudni megválaszolni, viszont annak te magad is utánanézhetsz, hogy mekkora energiával bír egy atombomba és hogy mennyi dinamittal lenne egyenértékű -vagy nem tudom milyen bombára gondolsz-


Én azt is kétlem, hogy tudnánk pontosan mennyibe került a Manhattan-terv vagy hogy pontosan hányan dolgoztak rajta.

2017. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

nem centre pontosan gondoltam.

de ha én utána tudok nézni akkor bizony lehet itt olyan aki már korábban megtette.

nem hiszem, hogy én lennél az egyetlen aki ismeri ezen a bolygón a google-t.

2017. jan. 16. 14:56
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos bombákból már így is a max méretet gyártották. Nem nagy hagyományos bombát kunszt gyártani, hanem olyan nehézbombázót, ami elbírja azt, miközben nem lövik le. A 2. vh. legnehezebb bombái a 10 tonnás Grand Slamek voltak, 4 tonna robbanóanyaggal (Torpex, ami 6 tonnányi TNT-nek felel meg). Ebből egyszerre egyet tudtak a britek fölvinni.


Mindeközben a 4-5 tonna körüli Little Boy és Fat Man 15 és 21 kilotonnás TNT-egyenértékű atombombák voltak, ami ugye 2500-3500-szorosa a Grand Slamnek.

2017. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

# Hat nem ertelmetlen kerdes, csak nem tudsz olvasni. Az volt a kerdes, hogy ha az atomboat gyarto emberek nem atombombat gyartanak, akkor mennyit termeltek volna.


Leforditva, kilotonna/dollar osszevetesben olcsobb vagy dragabb volt-e az atombomba. Vegyuk ki a kepletbol azt, hogy ugyanannyi embernek kell csinalnia, mert csak bonyolitja a kepet. Valoszinuleg amugy sosem fog feny derulni a kerdesre, mivel nem igazan lehet tudni, hogy mennyit koltottek az atombombara. De azert valami becslest tehetunk.


Itt egy cikk ami szerint ugy 20 millio dollarba kerul ma egy B61 robbanofej:

[link]


Aminek a maximalis robbano ereje 340 kilotonna

[link]


Vagyis olyan 60000 dollarba kerul ma egy kilotonna robbanoero.


A Hiroshimai bomba 15 kilotonnas volt, ugyanezzel a szammal szamolva (mai aron) nem kerulne egymillio dollarba sem, de gyanitom hogy a technologia hatasfoka, a titoktartas es minden egyeb mellett ez akar 10-szeres vagy 100-szoros is lehetett, vagyis siman lehet hogy mai aron nezve az elso atombombak 10-100 millio dollarba kerultek (vagyis 600 000 vagy akar 6 millio dollarba kilotonnankent).



A kovetkezo kerdes, hogy a kepzeletbeli esetben az emberek milyen bombat gyartottak volna atombomba helyett, azaz mivel is hasonlitsuk ossze a koltesegeket. Igazabol errol meg annyira sincs adat mint az atombombarol,

Talaltam egy forumot, amin azon lamentalnak, hogy mennyibe kerulhetnek a robbanoszerek, de semmi igazan megfoghato adat. Ugy tunik, hogy a 10 dollar fontonkent az egy elfoadott becslesnek tunik C4-re.

[link]


Szoval a C4 1,3-szor nagyobbat robban a TNT-nel, ezert 1 kilotonna robbanoerohoz csak 770000 tonna C4 kell.

Nekem ezzel szamolva az jott ki, hogy meg igy is 100 milliard dollarba kerul egy kilotonna C4.


Persze nyilvan az atombomba tarolasa sokkal dragabb, es meg ha el is szamoltam magam, es az atombomba a dragabb, akkor is: normal bombabol nem lehet egyszerre 15 kilotonnat ledobni, ezert elrettenteskent valoszinu megerne meg akkor is.


Amugy forditva nezve, ahhoz hogy a mai 60000 dollar/kilotonna ar-ertek aranyt elerjuk, 1 tonna TNT-t mindossze 60 dolcsiert elo kell tudni allitani. Vagy 1 tonna C4-et 78-ert. Es akkor meg bele is kell rakni valami robbanofejbe, szoval nem tunik ez realisnak.

2017. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az atombombák általában több kilo- , a hidrogénbombák akár megatonnásak, 1 kilotonna ezer, 1 megatonna meg ugyebár millió tonna TNT-nek megfelelő robbanóerő.


Akkor most eldöntöd, mekkora atombombára gondoltál és számolsz (ha már a gugli nehéz volt).


Amennyiben vannak pontos adataid, 1 tonna TNT-t átlagosan hány melós állít elő (meglepne, mert ipari gyártás ez, nem kézműves, szóval technológián múlik a dolog, nem kulimunkások számán), kiszámolhatsz valami értéket, ami nem tudom, mire lesz jó.

2017. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
nem esztelen számolgatás a cél, hanem a kommunikáció. hallottál már róla?
2017. jan. 16. 15:29
 9/30 A kérdező kommentje:
(csak segítségképpen, pár millió évvel ezelőtt addig morogtunk össze vissza míg rá nem jöttünk, hogy ezzel információt és véleményt lehet átadni a másiknak)
2017. jan. 16. 15:31
 10/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egy fogható pont van, az "ugyanannyi pénzből".

Nos, az első atombombára költött pénzből (mivel nulláról kellett kifejleszteni) biztosan sokkal több TNT-t lehetett volna gyártani, mint amekkorát a "Little Boy" vagy a "Fat Boy" pukkant.

Ja. Csak azt az atombombát Hiroshimába be tudta röptetni egy darab bombázó repülő, míg az ugyanekkora robbanóerejú kb. 20 000 tonna TNT-t vihette volna 5000 darab gép.

Az atombomba nem azért "nagy eredmény", mert akkorát durran, mint sok tonna TNT, hanem mert ezredakkora tömegből, méretből robban akkorát.

És ha a technológia kész, már olcsóbb is gyártani, szállítani, célba juttatni, biztonságosabb és egyszerűbb tárolni, mint azt a sokezer tonna TNT-t.


Az biztos, hogy a több ezer tonna TNT kisebb "ökológiai lábnyomot" és egyéb emberre káros hatást hagyna, hiszen nem radioaktív.

Csak a hadigondolkodás ritkán zöld.

2017. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!