Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha az atomboba gyártásban...

Ha az atomboba gyártásban résztvevő több ezer embert beállitjuk bombagyárba bombát gyártani mekkora romboloerejű bombát gyártottak volna az atombombához képest ugyanannyi idő alatt ugyanannyi pénzből?

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 13:56
1 2 3
 11/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

"nem esztelen számolgatás a cél, hanem a kommunikáció. hallottál már róla?"

Igen, de ami kommunikációról én hallottam, annak az értelmes, jól megfogalmazott kérdezés is része.

2017. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, most már biztosan sokkal jobban megéri atombombát gyártani (ha a robbanás nagyságát nézzük), mint TNT-t, vagy egyéb robbanóanyagot. És valószínű régebben is gy volt. Tehát ha a robbanás nagyságát nézzük, akkor az atombomba gyártása kifizetődőbb, bizonyos esetekben pedig elengedhetetlen (lásd repülőgéppel való szállítás).
2017. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
47%
A kérdező egy rosszindulatú, buta barom.
2017. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az lenne. Talán másképp állt hozzá a kérdéshez, mint mi, és más válaszokra is számított.
2017. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Szerencsére kaptam olyan válaszokat is amik nem tartalmazzák a kérdés és a személyem becsmérlését. Alapvetően ilyenekre válaszoltam. A becsmérlő de szakmai válaszok nélkül akkor is nagyon jól megvagyok ha azok amúgy szakmailag helyesek.
2017. jan. 16. 18:25
 16/30 A kérdező kommentje:

17:55 igen, a koncentrált bombát valóban könnyebb szállítani. A kérdésem még az lett volna, hogy nem derül e ki, hogy hagyományos módon sok repülőkkel gazdaságosabb e ugyanaz, s az atombomba inkább látványos. De ha csak a gyártás is gazdaságosabb úgy akkor ez a kérdés értelmét veszti.


Felőlem jöhetnek a becsmérlő szakmai válaszok is ha valaki csak úgy képes válaszolni. Volt akinek tetszett az ő stílusuk is. Ha igény van ezekre, hát legyenek.

2017. jan. 16. 18:28
 17/30 A kérdező kommentje:
*válaszoltam=számítottam
2017. jan. 16. 18:30
 18/30 anonim ***** válasza:
Igazad van, ezt a kérdést nem lehet kritizálni. Úgy értelmetlen ahogy van. Elég szar életed lehet, ha ilyen kérdések feltevésével töltöd ki
2017. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
lehet kritizálni s lehet megválaszolni és lehet mindkettőt vagy ép egyiket se. kinek mire van igénye az életében.
2017. jan. 16. 19:01
 20/30 anonim ***** válasza:
Ugye az a fő baj a százas- vagy ezres nagyságrendű nehézbombázó összehangolt menedzselése egy helyen, egy időben. Gondolj bele, hogy milyen támaszpontok, mekkora infrastruktúra kellene ehhez. Hogy oldod ezt meg egy vacak csendes-óceáni szigetről 2-3000 km-re Japán partjaitól? Sehogy. Ez nem pénzkérdés.
2017. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!