Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha az atomboba gyártásban...

Ha az atomboba gyártásban résztvevő több ezer embert beállitjuk bombagyárba bombát gyártani mekkora romboloerejű bombát gyártottak volna az atombombához képest ugyanannyi idő alatt ugyanannyi pénzből?

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 13:56
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
a saját szuper-hiper elsőosztályú életében
2017. jan. 16. 19:04
 22/30 A kérdező kommentje:
19:03, az atombomba előtt megoldották. Tokiót jobban lebombázták atombomba nélkül, mint Hirosimát.
2017. jan. 16. 19:06
 23/30 A kérdező kommentje:
visszatéve a korábbi hozzászólásra, elég szomorú ha valaki nem tudja a kritika és a becsmérlés közötti különbséget, de van ilyen is, és ahogy az értékelésekből láttuk, igény is van ilyenre.
2017. jan. 16. 19:15
 24/30 anonim ***** válasza:
Nem kritizálni akartalak
2017. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy atombomba után jobban tropára megy a város, mint egy bombázás után. Illegve bombázásnál van esély, hogy egyes házak (sakktábla szerűen) épen maradnak, hiszen nem tudnak homogénen mindent ugyanúgy lebombázni. Maradnak érintetlen területek. Egy atombombánál az egész város elpusztul, aki valahogy túlélné, az szénné ég. Nincs menekvés, a sugárzásról pedig ne feledkezzünk meg. Bizony! Arról olyan szépen meg szoktak feledkezni, eszükbe sem jut, hogy a hatalmas bomba, még hatalmasabb és pusztítóbb sugárzást rejt, ami a még nagyobb területen kinyír mindenkit! Azt szokták mondani, hogy aki olyan távolságban van a bombától, hogy szabad szemmel látja (de a fénye már nem vakítja meg), az valószínű holnapra meghal a sugárzásban. Szóval akkor vagy csak igazán biztonságban, ha olyan messze vagy tőle, hogy el sem jut hozzád a fénye! Ráadásul egy atombomba után több száz évig élhetetlen marad a terület. Vagy legalábbis elég komoly háttérsugárzásra lehet számítani. És nem kell hozzá 5 ezer repülőgép, hanem csak 1. És a modern atombombák (robbanófejek) már 10x-20x akkorát robbannak, mint a Hirosimára ledobott atombomba, pedig talán még kisebb is a méretük. Már kb. egy autó méretű rakéta végezne egy fél Budapestnyi területtel, a sugárzás pedig még nagyobb területet érintene. És ez csak egy a több ezerből, amit legyártottak.
2017. jan. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Wadmalac ***** válasza:

" A becsmérlő de szakmai válaszok nélkül akkor is nagyon jól megvagyok ha azok amúgy szakmailag helyesek."

Remek, éljen a pártatlan, objektív információgyűjtés. Csak arra hallgatsz, aki hájjal keneget.

"elég szomorú ha valaki nem tudja a kritika és a becsmérlés közötti különbséget"

Ezen témában ellenőrizhetnéd magadat is.

2017. jan. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

hehe, objektiv információ gyüjtés mint gyakori trollok irásainak olvassása...


akinek ilyen eszközökkel kell megerősitenie az irását ott eleve tudni, hogy valami sántit...

az ilyen ember alapból nem érdemes komolyan venni

2017. jan. 17. 08:08
 28/30 A kérdező kommentje:

teljesen felesleges az kötekedők irását még elolvasni is, mert ha igaz amit irnak akkor elöbb utóbb leirják normális emberek is ugyanazt, ha meg valami hülyeség akkor kicsi az esélye hogy ugyanazt leirja más is.


egyszerübb objektiv információ gyüjtés cimén csak azokat olvasni akik képesek kötekedés nélkül is irni.

én igy teszek. de csináld csak nyugodtan tovább ha erre van igényed. mondom, láttuk van akinek meg rád van igénye, ugyhogy tovább kötekedhetsz a kedvükért nyugodtan. ismerünk itt nem ez az első eset, neked ilyen a stilusod, akkor érzed jól magad, ha a kérdezőkbe belekötketsz a válasukat vagy őket magukat leminősitheted. talán ettől tudod valakinek érezni magad, ezért kell ezt tenned. nem tudom, csak egy tip, nem vagyok orvos, csak valószinusitem, kezelhető lenne. persze lehet a tb nem támogatja, s itt kiélni magad olcsóbb.

2017. jan. 17. 08:15
 29/30 Wadmalac ***** válasza:

Normális, érdemi válaszokat kaptál az elcseszetten értelmetlen kérdésed ellenére, a kritika sem bunkózós volt (másét nem minősítem, én nem oltottalak porig, csak megjegyeztem, hogy a kérdés rossz), erre a reakciód meg... hát erre nincs jobb szó, személyeskedősen paraszt.


". ismerünk itt nem ez az első eset, neked ilyen a stilusod, akkor érzed jól magad, ha a kérdezőkbe belekötketsz a válasukat vagy őket magukat leminősitheted"

Na itt mentél át igazi parasztba.


Ismét mondom, nézz magadba.

Csak láthatóan pont ezzel vannak nehézségeid.

Az "ismerünk itt" nagyon jól vonatkozik az ilyen kérdezőkre, mint te, majd észreveszed, ahogy elfogynak az érdemi válaszok, amint kiismernek téged.


gondolom nem véletlen, hogy még nincknevet sem vállalsz fel.

2017. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy a kérdező csak egy troll.

Ne etessétek és előbb-utóbb éhenhal

2017. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!