Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyag lehet ez? Milyen...

EagleHUN kérdése:

Milyen anyag lehet ez? Milyen kristály/por fest vörösre egy fehér rózsát víz hatására?

Figyelt kérdés

Ebben a filmben:

https://www.youtube.com/watch?v=_67RhCsECms

1:01:58-tól hallható és utána többször is, majd ki is próbálják egy rózsán 1:03-ig kb.

egyszerűen nem értettem/hallottam ki pontosan mi lehet.


Milyen kristály fest vörösre egy fehér rózsát víz hatására?

Mi lehetett ez?

Nem tudtam megtalálni guglin.

Vagy kamuznak a filmben?



2017. márc. 13. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:

A szabványos, kereskedelmi forgalomban kapható ételfestékek alkalmasak erre a célra.

A rózsa boldogan felrántja ezeket a vízzel együtt a sziromba.

Ezek összetétele olyan, hogy nem ölik meg a növényt azonnal sejtméregként.

2011-ig nem tudtak a növénynemesítők kék rózsát létrehozni, akkor is csak génmódosítással sikerült. A mai napig q drága, ezért ami kék rózsa kapható, azt festik. Vagy kívülről a szirmokat, vagy a tápfolyadékon át ételfestékkel.

2017. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem akarok rózsát festeni.

Csak érdekelt hogy mivel csinálták.

Bár 1-es által adott wikis link sem ad teljes magyarázatot rá.

Mert először "sárga" lesz majd "barna".

És csak lúg hatására.


A filmben vörös lett és vizet locsolt rá...

2017. márc. 14. 15:02
 4/6 anonim válasza:

Trükkfelvétel...

Ha megnézed a rózsa csésze-, és sziromleveleit "átváltozás" közben, és utána, mikor a hölgynek nyújtják át, rájössz hogy két különböző rózsáról beszélünk.

2017. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dellfil ***** válasza:
100%

Nem értem. A filmrészletben egyértelműen beszélnek az anilinről. (A vegyész manus "anilin kristálynak" hívja... többek között. Meg hogy nem kokain, vagy más kábítószer.)

Az anilin sói kristályosak. Valószínűsítem, vízoldhatók. Valószínűsítem, (megint) képes színezni is, ha valamilyen, a reakciót beindító anyaggal kezeljük a rózsát, vagy a vizet. Vagy eleve van a rózsában valami ilyesmi anyag...

De:

"... Krisztallinnak nevezte el, mivel sói igen szépen kristályosodnak."

"...Belőle vörös festékeket először William Henry Perkin állított elő úgy, hogy az anilint kénsavval és kálium-bikromáttal kezelte."

Az idézetek innen:

[link]

Még az anilinről:

[link]

Szóval igazán nincs lezártan jó válaszom, de a filmben elhangzó "anilin", "anilin kristály" jó kiinduló pont lehetne... Ha érdekel a dolog "mélységében". :)

Még utána kell nézzek, hogy is műkszik a dolog. (Mert ugye a filmek nem igazán híresek "egzaktságukról"... :D)


dellfil

2017. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben.

Akkor tényleg anilint mondott, és az produkálhat is ilyen reakciót.

Köszönöm.

2017. márc. 19. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!