Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha folytatódik a globális...

Ha folytatódik a globális felmelegedés és az ózonréteg vékonyodása, érdemes lenne valahogy egy globális, vastag felhőtakarót létrehozni? Szerintetek ezt hogyan lehetne véghezvinni?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy az egész Földet sűrű fekete felhők borítanák, a felszínen félhomály lenne. Ezzel lecsökkenne a hőmérséklet és az ózonréteg hiánya se lenne probléma.

2017. jún. 14. 18:05
1 2 3
 11/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

#10:

A kiszámíthatatlan időjárási hatásokról nem is beszélve.

Egy globális felhőréteg megállítaná a Golf-áramlatot és a járatos szélirányokat is átrendezné.

Ha meg nem globális a fedés, hőszigetelésként többet árt, mint használ, mert a széllel haladva pont lent tartaná azt a hőt, ami a felhőtlen időszakban lejutott.

2017. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Wadmalac nevű hozzászóló: A tengerek átlag hőmérséklete a tengeráramlatok változása miatt folyamatosan változik. Napjainkban több meleg áramlat ér el a sarkokhoz mint a jégkorszak hidegebb ciklusaiban, ezért is olvad most a jég. A széndioxid kibocsátása 0,02% volt az iparosodás előtt. Növekedett, de nem annyival amennyivel ezt egyesek hangoztatják.
2017. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Terraformálás Kezdőknek c. könyv "Elemi ismeretek" fejezet:


Üvegházhatás: a szén-dioxid és a vízgőz jellemző tulajdonsága, hogy a napsugarakat átengedi, így azok felmelegíthetik a felszínt. Ennek hatására a felszíni anyagok hősugárzást bocsátanak ki. A hősugarakra nézve a szén-dioxid és a vízgőz már nem átlátszó, így azok "bennragadnak" a légkörben, s visszaverődnek a felszín felé. Így jelentős hőmérsékletemelkedés lép fel.


Egyéb jó ötlet mára? :)

2017. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A tengerek átlag hőmérséklete a tengeráramlatok változása miatt folyamatosan változik. Napjainkban több meleg áramlat ér el a sarkokhoz mint a jégkorszak hidegebb ciklusaiban, ezért is olvad most a jég."

Ez jó kis félrevezető szöveg, az átlaghőmérséklet nem csak a jégkorszakihoz képest magasabb, hanem ipari történelmünk alatt is emelkedett. Mérhetően. Bizonyítottan. Hogy az ok természetes vagy nem, azt NEM tudjuk egyelőre hitelesen eldönteni. Éppen ezért a "mi van, ha..." gondolkodásban kell kezelni, ha semmi közünk hozzá, akkor potyára próbáltunk ellene tenni, de ha mi okozzuk, akkor a legnagyobb felelőtlenség nem tenni ellene.


"A széndioxid kibocsátása 0,02% volt az iparosodás előtt. Növekedett, de nem annyival amennyivel ezt egyesek hangoztatják."

Arányok fogalma gondolom tiszta.

0,02%-hoz képest 0 0,03%, az MÁSFÉLSZERES, 50 százalékos növekedés!

Akkor a hatása is (lehet) másfélszeres, nem?

Trigger-hatás, dominó-elv tiszta?

Ezen a sárgolyón senki nem ismeri pontosan, mi mire hogyan hat, így hasra ütve minősíteni jelentéktelennek ismeretlen láncreakciós hatású változásokat szintén felelőtlenség.

Vannak jól átlátható meteorológiai folyamatok ,de kevés és kevés globális.

Ez más tészta.

Trumplistészta.

2017. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Tehát, hogy az egész Földet sűrű fekete felhők borítanák, a felszínen félhomály lenne."


Nem. Sűrű fehér felhőknek kéne borítaniuk. Így visszavernék a napsugarakat a világűrbe, és nem szívnák magukba. És talán annyira sötét sem lenne.

2017. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Wadmalac ***** válasza:

A fekete is működik. Mert nem marad fekete.

A fekete, az lebegő szárazanyag szemcsék, ami jó páralecsapódási góc, vagyis felhőképző. Ha a koromszemcse, porszem magára szed egy magánál jóval nagyobb vízcseppet, az felhőtömegben már maximum világosszürke, nem fekete.


Így tud vulkáni hamu és meteorbecsapódási por faca, tömör hőszigetelő felhőket csinálni, adott esetben komplett jégkorszakot.

2017. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%

A felhősítéssel csak annyit érnél el Kérdező, hogy még melegebb lenne az átlaghőmérséklet, mert a hő nem tudna eljutni a felső légrétegekbe. Ugyanez van a Vénuszon is mellesleg. Vastag felhőtakaró, alatta olyan 500 fok felszíni hőmérséklet.

Az első válaszadó remekül leírta a lényeget, a hozzá nem értő ostoba birka meg szokás szerint lepontozta, mert hát "a globális felmelegedést nem látjuk, nem is létezik", holott minden hőmérsékleti modell azt igazolja, hogy melegszik a Föld nagyon durván. De sebaj, a bugyuta ostobák szerint amit nem látnak, az nincs. Csak tudnám, a tízemeletes tetejéről miért nem ugranak le, hisz gravitáció sincs...


Az atomháború pedig a leggyorsabb módja lenne a Föld elpusztításának, nemtudom milyen fogyatékos javasol ilyesmit, de kizavarnám Csernobilba vagy Kistimbe, éljen boldogan a gammasugárzásban.

2018. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Globális felmelegedés van, és ebben vastagon benne van az ember keze is.

Nagyobbrészt a légszennyezés az oka, annak pedig a túliparosodás, meg a rengeteg autó. Meg persze az a múlt századi felfogás, hogy még mindig a fosszilis tüzelőanyagokhoz ragaszkodunk, mert a hájas seggű kapzsi olajmilliomosoknak hála nem terjedhetnek el az alternatív technikák.

Hülye ötlet amúgy az egész Földet felhőkkel beborítani. Egyrészt azok visszavernék a felszíni meleget, másrészt meg a mezőgazdaságot taccsra tenné. Ha nincs napsütés, nincsen termés. Amelyik félkegyelmű idióta meg atombombával dobálózna, az dobálja inkább az ipartelepekre.

A felmelegedés-tagadóknak: a széndioxidon kívül van még pár tucat gáz, ami sokkal durvábban gerjeszti a felmelegedést, azokkal mi a tervetek? Ja, hogy nincs?

2018. aug. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Wadmalac ***** válasza:

"Hülye ötlet amúgy az egész Földet felhőkkel beborítani."

Hát, tény, hogy legfeljebb akkor meggondolandó, amikor már nincs jobb.


"Egyrészt azok visszavernék a felszíni meleget, másrészt meg a mezőgazdaságot taccsra tenné. Ha nincs napsütés, nincsen termés."

Részben igaz. Kérdés, létre lehetne-e hozni olyan speciális felhőszerkezetet és összetételt, ami

1. elegendő látható és Uv fényt enged be a növényeknek

2. elegendő infrát ver vissza a bejövő fényből

3. elegendő infrát enged ki innen bentről.

Sima vízgőz, hamu, por erre alkalmatlan. De a nanotechnika képes lehet ilyen szemcséket létrehozni. Hát a szükséges mennyiségben és idő alatt most nézve ez tényleg valószínűtlen.


"A felmelegedés-tagadóknak: a széndioxidon kívül van még pár tucat gáz, ami sokkal durvábban gerjeszti a felmelegedést, azokkal mi a tervetek? Ja, hogy nincs?"

Főleg a metán.

Konkrétan ez az a gáz, aminek termelődése, légkörbe kerülése láncreakcióban áll a felmelegedéssel.

A széndioxid veszélye ehhez képest smafu.

2018. aug. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Na, olyan spéci felhőtakaró, ami szelektíven átengedi a fényt, és fel-le nyitogatja a sorompót az infrasugaraknak, olyan nincs. Lehet persze agyarászni itt "nanótekknikán", hogy csinálunk ilyen mindenféle szupercellákat, csakhogy ehhez olyan irdatlan gyártókapacitás is kéne, ami még Kínának sincs. Kb. az egész Föld fele iparát ilyenre kéne átállítani, ez viszont az időjárásba való nagyon durva beavatkozás.

Én egészen biztosan nem vállalnám a felelősséget azért, hogy mit művelne a globális időjárással, passzátszelekkel, vagy a földrajzi övezetekkel.

Én légkörfeldolgozó állomásokban gondolkodom. Óriás-klímákban, amik lehűtik a levegőt, és még vizet is termelnek. A légkörfeldolgozó állomások még a metánnal, nitrogénoxidokkal meg effélékkel is elbánnának.

Persze, nyilván nagy energiaigénye lenne ezeknek, viszont (elvileg) a küszöbön van már a fúziós erőmű, és ha más lehetősége nincs az emberiségnek, úgyis meg fogják próbálni.

Azoknak az elmebajosoknak akik atommal akarnák szenesíteni a Földet, adtam helyből a mínuszt. Az első válaszadót pedig felpontoztam, csak hogy pukkasszam őket.

2019. aug. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!