Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha bebizonyítottam a Riemann-s...

Ha bebizonyítottam a Riemann-sejtést akkor kinek kell megmutatni, hogy a legtöbb pénzt fizessék?

Figyelt kérdés
Már csak pár oldal és kész van, tudni szeretném hol fizetik érte a legtöbbet.
2017. jún. 21. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen mindegy, akárhol publikálod, ugyanannyit ér.
2017. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak nehogy pofára esés legyen a vége.


Egyébként ajánlom figyelmedbe:


[link]

2017. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Kamu.

Aki be tud bizonyítani egy ilyen sejtést, annak komoly szinten járatosnak kell lennie a matematikában, vagyis minimum egyetemi jártasság kell hozzá. Akinek meg egyetemi szinten van köze a matematikához, az nem fog ilyen kérdést feltenni. Egyrészt azért, mert egyetemeken már illik ismerni, hogy milyen folyóiratok vannak, amikbe lehet publikálni, illetőleg tisztában van a publikálási lehetőségekkel. Ha mégse, tanácsot tud kérni egy professzortól, vagy valakitől az egyetemen. Másrészt, aki egyetemi szakképesítést kap, az rendelkezik némi műveltséggel, és tudja, hogy elsősorban nem a pénzbeli elismerés a fontos egy ilyen felfedezés terén, hanem a szakmai elismerés, ami szükség szerűen hozza magával az anyagi vonzatot. Így ez a kérdés nagyon kamuszagúnak tűnik.

2017. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Eleve azért írta ki a kérdést, hogy lekamuzzuk, ő meg bizonygathassa az igazát. Hagyjad.
2017. jún. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A neten is publikálhatod.

[link]

2017. jún. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tom Benko ***** válasza:
66%

Esélyes. 250 éve a legkomolyabb matematikusok alig jutottak előbbre a bizonyítással, erre jön Mese Marci, és bizonyítja középiskolai tudással. (Persze nem zárható ki, de ennek kb. annyi esélyét látom, mint hogy bejön a terembe egy földönkívüli, és felismeri, amit hallgatok.)


Úgy mégis, milyen módon bizonyítottad? analitikus számelméleti vagy geometriai algebrai módon? Esetleg topologikus bizonyításod van? És hány tíz/száz oldal?


Amúgy az AMS-nek is be lehet küldeni: [link]

2017. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

És a kedvenc részem az utolsó hozzászólásában, hogy megállapította, hogy középiskolai tudásom van matematikából.

Micsoda sziklaszilárd állítás :)

2017. jún. 22. 13:49
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is elég vad feltételezés, semmi nem utal rá, hogy az meglenne. De nézd el neki, tele van jóindulattal a világgal szemben, rólad is rögtön a lehetőségek keretein belül a legjobbat feltételezi. Ez csak nem bűn.
2017. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem a kérdező magas matematikai tudással rendelkezik, az, hogy ilyen kérdést föltett, eleve azt bizonyítja, hogy érdekli a dolog. Mondjátok csak, hány eminens tanuló tesz föl ilyen kérdést? na ugye! Nem sok! Még akkor sem, ha érdekli őket a matek! Tehát a kérdezőt kifejezetten érdekli a matek, és biztos vagyok benne, hogy ahhoz, hogy bizonyítva legyen a tétel, pont ilyen hozzáállás kell. Kérdező, hiszek abban, hogy te tudod bizonyítani. Ha most még nem is, de majd sikerülhet. Csak tanulnod kell sok matematikát, és menni fog. A többieknek meg üzenem, hogy sajnálom, hogy ilyen rossz a hozzáállásuk, lehetnének sokkal kedvesebbek. Szeretlek kérdező, légy erős, és legyél jó :)
2017. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tom Benko ***** válasza:
@9: Engem is érdekel a dolog, bele is kezdtem ásni magam, úgyhogy nagyjából sejtem, mennyire bonyolult is valójában. És hogy miből sejtettem meg a középiskolai matektudást? Eleve a kérdésfelvetés olyan.
2017. jún. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!