Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell időgépet építeni?...

Hogyan kell időgépet építeni? Hogy kezdjem el? Mit kell tudnom? Egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, valami nagyon fontos lenne nekem a múltból...
2010. máj. 23. 11:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg

Dr Emett Brownt

2010. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha vissza mész az időben, akkor még ezt a kérdést nem tetted fel és az ezután felmerülő problémákkal kapcsolatban majd nem tudunk segíteni. Szal lehet elveszel valahol, azt meg ugye senki nem akarja...gondold át......
2010. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
ha előre mész az időben mondjuk 10.000 évet, mert ugye visszafele nem lehet, akkor nem fogsz tudni visszajönni, és nem tudjuk meg sikerrel jártál e, így meg minek mennél előre?
2010. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Fogadd meg ünnepélyesen, hogy ha sikerül, akkor közvetlenül a fogadalom utánra visszaugrasz és szólsz magadnak.
2010. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves 18:10 hozzászóló. Ha szól magának a fogadalom előtt, akkor nem fogja elkészíteni az időgépet, és nem megy vissza a múltba, és nem szól magának. De ha nem szól magának, akkor megépíti az időgépet, és szól magának. (Remélem lehet követni). Ez az időparadoxon. Ennek feloldására az szolgálhat:1. Nem lehet visszamenni a múltba

2. Nem teszi meg ezt a fogadalmat

Szóval nem ezt a fogadalmat nem teheti meg.

2010. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
de én nem a jövőbe szeretnék menni, hanem a múltba.
2010. máj. 23. 20:16
 17/23 anonim ***** válasza:
90%
A jövőbe menés eddigi egyetlen fajtáját még akarni se kell :)
2010. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A múlt megváltoztatását tiltja az elsődleges időirányelv. Ha megpróbálod, akkor mindent vissza fog csinálni a földönkívüliekből álló időrendőrség.
2010. máj. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az időparadoxon egy nagyon fura dolog!

Ha nem tanultam ezelőtt 20 evvel, és vissza tudok menni, akkor szolok magamnak, hogy tanuljak! ha tanulok, akkor nincs miért szólnom magamnak! Tehát nincs miért visszamennem!

Ez hasonlít az alkoholista paradoxonhoz:

Minél többet iszom, annál jobban remeg a kezem.

Minél jobban remeg a kezem, annál többet kilötykölök.

Minél többet kilötykölök, annál kevesebbet iszom.

Tehát minél többet iszom annál kevesebbet iszom?

2010. máj. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Ha nem tanultam ezelőtt 20 evvel, és vissza tudok menni, akkor szolok magamnak, hogy tanuljak! ha tanulok, akkor nincs miért szólnom magamnak! Tehát nincs miért visszamennem!"


Én ezért nem hiszek az időparadoxonban. Helyette két elméletem van (persze egyik sem saját):

1.) Nem ismered elég pontosan a múltat, hogy képes légy megváltoztatni. Láttad a 12 majom c. filmet? Valami olyasmire gondolok.

2.) A változásnál egy elágazás keletkezik (párhuzamos dimenzió) és a mi irányunk változatlan marad, a mások, pedig a létrehozott változással halad tovább. Vissza a jövőbe 2 c. film.


Ezek sokkal valószínűbbek számomra, mint az időparadoxon léte.

2010. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!