Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az igaz, hogy Tesla feltalálta...

Az igaz, hogy Tesla feltalálta a gazdaságos autót? Állítólag több ezer kilométert utazott, anélkül, hogy feltöltötte volna az autója akkumulátorait,

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 11:46
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
Tesla nagyon-nagyon sok dolgot feltalált, de ez már csak a köré szövődő mítosz. A professzorok, ha ilyen autó létezne, biztos azzal járnának, mert van eszük, ha hétköznapi ember nyilván nem, túl nagy az OPEC hatalmas és rengeteg multi omlana össze.
2010. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nem voltam ott, de valóban ezt mondják. Sőt, Tesla az egész világot ingyen (vezeték nélküli) energiával tudta volna ellátni. Egy ehhez szükséges tornyot meg is épített New York-ban, és egy alkalommal üzembe helyezte, de később az amerikai hadsereg megsemmisítette. Ha mindenhol ingyen energia volna, nem kéne töltögetni az akkumulátorokat:) Egyes mende-mondák szerint Tesla még a teleportálással is próbálkozott, sikeresen.

2010. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:

Valóban 5 toronnyal lefedte volna a világot csak egy pólusváltásnál az egész borul, de egyébként is Tesla annyira megelőzte a korát, hogy pont ezért nem vitte véghez az 5 tornyosat, mert az szerinte csak káoszt okozott volna, és szerintem ez így 100 év elteltével is igaz... De annak az autós sztorinak nagyon urban-legend szaga van.

első voltam

2010. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
30%

"Ha mindenhol ingyen energia volna, nem kéne töltögetni az akkumulátorokat"


Milyen ingyen energia?Ilyen baromságot nem kellene terjeszteni az energiamegmaradás törvénye mindíg létezett!Semmiből nem lesz semmi!Még szar se!

2010. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
56%

Igazad van kedves hozzászoló. Valóban kissé pontatlan voltam. Az "ingyen energia" nem volna...hanem VAN. Csupán az emberiség nem érett meg annak felhasználásra.Talán pont az ilyen szűklátókörű hozzászólások miatt. Az ingyen energia nem azt jelenti, hogy a semmiből lesz a minden.

Az erő legyen veled!

2010. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
44%

"Talán pont az ilyen szűklátókörű hozzászólások miatt."


Tudod én véletlen egy szűklátókörű vegyész vagyok aki TUDJA nagyon is hogy semmiből nem lesz semmi ingyen nincs semmi! A fizikus meg mérnök kollegák úgy látszik olyan szűklátókörüek hogy nem veszik észre a nyilvánvalót. Csak nem legendákat kell szőni hanem a realitást figyelembe venni.

2010. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Nem azt mondta,hogy a semmiből lesz,
2010. máj. 27. 12:39
 8/49 anonim ***** válasza:
65%
De, azt mondja, csak ilyen tudományosnak tűnő blabla szövegbe csomagolja. Hogy innen-onnan kinyerjük, ahol olyan sok van, hogy végtelenül, és nulla költséggel csapolható. Persze.
2010. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
2010. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
81%
Hogy képzelhet valaki olyat hogy óriási elektromos energiát több millió ampert a levegőn keresztül továbbit? Gondolkozni is kéne néha! Azok a hülye mérnökök meg vezetékkel szerencsétlenkednek.
2010. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!