Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az igaz, hogy Tesla feltalálta...

Az igaz, hogy Tesla feltalálta a gazdaságos autót? Állítólag több ezer kilométert utazott, anélkül, hogy feltöltötte volna az autója akkumulátorait,

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 11:46
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

13:11

Lehet vezeték nélkül energiát továbbítani. Vannak erre kísérleti stádiumban levő technológiák, csak egyenlőre kicsi a hatótávolságuk, és a továbbítható energia mennyisége.


Te mondtad, hogy VEGYÉSZ vagy, szúval az ELEKTRONIKA, ENERGETIKA nem tartozik a szakmádba.

2010. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:

Nikola Tesla Legendája


A legenda meg a tények.

2010. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

"egyenlőre kicsi a hatótávolságuk, és a továbbítható energia mennyisége"


Akkor Tesla nem oldott meg semmit? Azért nem vagyok az elektronikához meg elektromossághoz teljesen hülye.

2010. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
2010. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

"Azért nem vagyok az elektronikához meg elektromossághoz teljesen hülye."


Na hát ahhoz nem...

2010. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

"Hogy képzelhet valaki olyat hogy óriási elektromos energiát több millió ampert a levegőn keresztül továbbit? Gondolkozni is kéne néha! "


Vannak erre módszerek,én is olvastam,de egyenlőre vannak hibái,

2010. máj. 27. 14:13
 17/49 A kérdező kommentje:
Ez is olyan,mint a rádióhullám,vagy mobiltelefon.Látod a zsinórt?Nem,mégis beszélgetsz vkivel több 100 km-es távolságból.Ez sem lehetetlen.
2010. máj. 27. 14:17
 18/49 anonim ***** válasza:

Tesla longitudinális elektromágneses hullámokat alkalmazott, aminek tudvalevőleg arányosan csökken az ereje a távolsággal, összehasonlítva a ma használt transzverzális hullámokkal, amiknek az ereje a távolsággal négyzetesen csökken.


Tehát a longitudinális hullámok nagyobb távolságokra elvihetők, kisebb energia befektetésével.


A Tesla-féle energiatovábbítást nem úgy kell elképzelni, hogy a felállított tornyokból kisugárzott hullámokat fogjuk közvetlenül átalakítani és felhasználni elektromos árammá.

A tornyokat az ionoszféra gerjesztésére használta volna, aminek a sugárzásából létrejövő energiát a Földön különböző, antennával felszerelt eszközök hasznosíthatták volna.


A hogyanra és a miértekre felesleges rákérdezni mert senki nem tudja, illetve lehet hogy ott van valahol egy páncélszekrényben, de ennyi.


Ameddig a kőolajban van az üzlet, nem lesz itt semmilyen új technológia meg találmány. A régieket finomítgatják, vagy létrehoznak olyan új dolgokat aminek hátterében természetesen az megint a legnagyobb pénzek birtokosai állnak.


A téma iránt érdeklődőknek ajánlom ezen cikk elolvasását:


[link]

2010. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Sztem ezek érdekes dolgok,és simán elképzelhető,hogy ezek meg is történtek,embereket tüntettek el,vagy "elfelejtettek" gyorsan vmit.Sajnos az ember ilyen,
2010. máj. 27. 14:42
 20/49 anonim ***** válasza:
A Tesla féle erősítő adó, ami alapja az energia-továbbításának működik. Állítólag több ezer kilométerre lehet vele energiát továbbítani. Működési elvét még a Wikipedia is leírja, szóval nem hülyeség a dolog. Tesla megtalálta előbb az ún Schumann-frekvenciákat. Ezek olyan hullámok, aminek hullámhossza pontosan megegyezik a Föld kerületével. Megközelítőleg 8,5 Hz környékén van ez a frekvencia. Ez önmagában még nem energia-termelés. Viszont van egy másik frekvencia is, ami szintén ugyanezen az elven működik,csak éppen az ionoszférán megy. Ha jól szinkronban tartjuk a két sugárzást, akkor egy egyre erősödő rádióhullámot kapunk.(mivel kaptunk egy viszonylag nagy kapacitású kondenzátort melynek fegyverzetei a Föld és az ionoszféra). Amire rásegít az interferencia is. Ezt Schumann jól kimérte és pontosan meg is határozta egy Kanadai üzem állítólag ezzel vizsgálja a Sarki fény jelenségét. Mondjuk vele kapcsolatban elég sok az összeeskövés-elmélet, de attól még valóban létezik. Szóval ennyi én Tesla energia-továbbító rendszeréről ennyit tudok. Azonban nem valósult meg, mert Whestinghouse cég, ( ami elterjesztette a váltóáramot) nem adott volna rá pénzt, mert a rendszerre bárki rácsatlakozhatott volna ezért lett volna ingyen az energia), de helyette a tornyot készítette el. Ami félig elkészült, ám egy munkás öngyilkos lett, ezért abbamaradtak a munkát, utána meg a második-világháború miatt féltek a hogy németek kémkedésre használnák az eszközt ezért felrobbantották. Tesla mondjuk úgy tervezte meg a tornyokat, ami lefedte volna az egész világot, hogy az energia-továbbító rendszert is rákapcsolhatta volna a tornyokra nagyobb átalakítás nélkül.
2010. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!