Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az igaz, hogy Tesla feltalálta...

Az igaz, hogy Tesla feltalálta a gazdaságos autót? Állítólag több ezer kilométert utazott, anélkül, hogy feltöltötte volna az autója akkumulátorait,

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 11:46
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

"longitudinális elektromágneses hullámok"


itt hagytam abba az olvasást, és ezt javaslom mindenki másnak is. Eltitkolják a fizika egyik legalapvetőbb résztvevőjének, az elektromágneses hullámnak az egyik legalapvetőbb tulajdonságát, hát persze. Vagy csak az összes fizikus hülye, és nem találta még meg.


Elmentek ti a fenébe a hülyeségeitekkel...

2010. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:

15:23-as


El sem tudod képzelni mennyi dolog el van titkolva, és mennyi minden nem jöhetett létre, mert egyeseknek ez nem áll érdekükben.

2010. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
Na igen. A longitudinális elektro-mágneses hullám az tényleg hülyeség. Mert azt a Maxwell-egyenletekből sem lehet levezetni. Szóval én Tesla energia-továbbító rendszerében hiszek, de a longitudinális hullámokban nem. Az amit Egely írt a Borotvaélen című könyvben erről, abban semmilyen valódi fizika nincsen. Már ami a longitudinális elektro-mágneses hullámokról szól. A négyzetes gyengülési törvény a töltésre ható erő-törvényből származik, ami ugye F=k*q1*q2/r^2 Nos amíg ez a törvény így működik( és több ezer kísérlet ezt mutatja), addig minden elektromágneses hullám, legyen az transzferzális, vagy longitudinális( tételezzük föl hogy vannak ilyenek), ugyanezzel a törvénnyel gyengülnek. Szóval nincsennek olyan hullámok, amit arányosan gyengülnek, csak négyzetesen. A másik a longitudinalitás problémája. A normál fényben az elektromos térerősség és a mágneses térerősség vektora egymásra merőlegesen helyezkedik el. Ezért mondjuk, hogy transzferzális hullámokról van szó. Ha a mágneses térerősségre merőlegesen lövünk be töltött részecskét, akkor az körpályára el. Viszont ha párhuzamosan, akkor iránytől függően, vagy megáll, vagy mintha semmi sem történt volna vele halad tovább. Ez hasonlít a elektromágneses hullámokra. Nem létezhet olyan Elektromágneses hullám, a fennt említett okból, amiben az elektromos és mágneses térerősségvektora nem merőleges. Hiszen ha egy síkban lenne, akkor nem hatna egymásra a kétféle tulajdonság, tehát külön kellene lennie Elektromos és mágneses hullámnak. Na hát ilyenről nincs szó, sem Egely sem mások műveiben. Szóval itt van az indok, amit nem tudtak megmagyarázni.
2010. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
37%

Nyilván nem a Maxwell egyenletből kell levezetni, hanem ki kellene terjeszteni. Ez ugyan így vonatkozik az energiamegmaradásra is. Amit a könyvekben leírnak róla az mind igaz is. De nincs kiterjesztve eléggé, és azt mondják hogy bármilyen körülmények között igaz, abban a formában, ahogy az le van írva. Pedig sajnos ez is téves.


Tudom, hogy sokan azt hiszik, hogy a fizikában már minden fel van találva, le


van vezetve, és itt már nincsen semmilyen új dolog.

Ha valamilyen új jelenséget észlel valaki, akkor mindig csak a meglévő


kőbevésett fizikai törvényszerűségek alapján próbálnak magyarázatot találni rá.


Mi sem egyszerűbb annál, amikor a fizikusok nem értenek valamit, akkor arra rávágják hogy áltudomány stb stb, és még csak meg se próbálnak vele foglalkozni, vagy utánajárni, kísérletezgetni.

Mert az ő tudásuk szerint, ami ellentmond a leírtakkal az NEM IS LÉTEZHET.


De szerintem ne ragadjunk le a longitudinális elektromágneses hullámoknál és társainál. Végülis teljesen mindegy, hogy ki mit hisz ezekről.


Azon a kérdésen viszont mindenki elgondolkozhat, hogy vajon miért nem járunk már vízautóval, amikor több ember a világ különböző pontjain is kitalálta már a megoldást, működött is. Nos?


A pénz és a hatalom húzza meg a határt a tudományos fejlődésben is. Ezt pedig jó lenne ha végre mindenki belátná.

2010. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
Látod itt a hiba, azt feltételezed, hogy a fizikusok zártak az újdonságok iránt... pedig nem. Egely könyveit is nagyon sok fizikus olvasta sajnos, pedig bődületes baromságokat ír. No meg használjuk az agyunkat, ha létezne longitudinális elektromágneses hullám az azért eléggé nehezen eltitkolható dolog lenne. A kezdő fizikus KUTATÓK nézgelődnek eléggé körbe-körbe, hogy mit lehetne "feltalálni", noha többségük végül megelégszik a már nagyjából ismert jelenségek további kutatásával. Ha létezne örökmozgó azt nem lehetne eltitkolni, főleg nem úgy, hogy közben mégiscsak megépül, működik. Vagy megölnék a készítőjét és mindenki mást akinek mesélt róla, vagy egyszerűen elszabadulna. Egy örökmozgóval sokmident (akármit gyakorlatilag) meg lehet csinálni, látszódnia kéne. Ismétlem: ne higgyetek el minden hülyeséget csak mert jól, hihetően hangzik elsőre, és lehet hülyézni a tudósokat, hogy milyen szemellenzősek stb. Nem azok, a fiatalok biztos nem, de még senki nem tudta bizonyítani, hogy a baromságok működnek... legalább a fizika és egyéb kézzelfogható természettudományok terén nem kéne ilyen sötétségnek uralkodnia...
2010. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
Igaza van az előző hozzászólónak én nem azt mondtam, hogy áltudományról van szó, sőt ilyen kijelentést soha nem is tennék. Én csak érdeklődök a fizika iránt, s Egely néhány könyvét olvastam is. Vannak benne jó gondolatok, pl. a Vajda János éle energia-termelő készülék, amit én magam is elismerek, hogy működhet az effektus, mert jól beilleszthető a fizika törvényeibe. Feynman erről szóló könyvét is elolvastam. Viszont te csak annyit tudtál hozzászolni az előző írásomhoz, hogy a Maxwell egyenleteket ki kell terjeszteni. Nos tudd meg, hogy a Maxwell-egyenletek elég általánosan foglalkoznak az elektromágnesességgel, és minden jelenlegi effektust jól megmagyaráz. Én megmagyaráztam, hogy miért nem lehetséges a longitudinális elektromágneses hullámok létezése. Nem utasítottam el egyből, csupán végig kell gondolni a dolgokat, s te magad is rájössz, hogy miért nem lehetnek. Elismerem, hogy a fizikában vannak még olyan dolgok, amit még kutatni kell. Az energia-megmaradás tétele évszázadokon keresztül kiállt minden próbát. Na de azért az örökmozgót, vagy a longitudinális hullámokat nem lehetne eltitkolni, főleg az utóbbi esetben, amihez nincsen gazdasági érdek, hogy eltitkolják. Miért is tennék?
2010. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
44%

Longitudinális elektromágneses hullámokat is előállítottak már, ugyan úgy mint az antigravitációs hatást mutató készülékek is épültek. Mindkettő létezik, a működése viszont nem nyilvános akár tetszik akár nem.

A kutatásra nem ölnek bele annyi pénzt, mint amennyit kellene, vagy ha igen, akkor ezek a kutatások titokban folynak.


A kezdő kutatók közül igenis vannak/voltak olyanok akik, új jelenségre figyeltek fel. Ilyenkor jönnek a NAGY OKOS fizikusok, megvizsgálják, és azt mondják, hogy ez ellentmond a törvényeknek tehát ilyen nem létezik.


A feltaláló most mégis mi a búbánatot tud tenni akkor, amikor felfedez egy új jelenséget, de nem képes rá magyarázatot adni, mert egyszerűen az eddigi kőbevésett fizikai törvényeknek ellentmond?


Támogatást nem kap további kutatásra, mert ki segítene egy olyan dolog kifejlesztésében, amire az okosok azt mondják, hogy nem létezhet?


Miért van az, hogy a Földön, egymástól több ezer kilométerre élő néhány ember, egymásról semmit nem tudva egyszerre feltalálnak 100% hatásfok felett működő készülékeket?


Miért működik a Minato motor? Miért létezik mágneses monopólus?

Nagyon nagyon sok a miért, és a bemutatott, szemmel láthatóan működő készülékek mégsincsenek elterjedve.

Megint kérdem, miért?


A vízautót is többen feltalálták már, be lett mutatva, működött. Újra kérdezem miért nem járunk még mindig vízautóval?


Egyébként Egely könyveit szeretik kifigurázni. Hát persze, hogy meg tudják tenni, mivel maga Egely sem érti a jelenségek pontos működését, csak próbál magyarázatot adni rájuk. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Egely alapjaiban véve a könyveiben a gyűjtőmunkáját mutatja be. Azt a sok leírást, és bizonyítékot, hogy a valójában TILTOTT találmányok léteznek, és léteztek, de valamiért egyeseknek az az érdeke, hogy ezen találmányok ne valósulhassanak meg. (egyelőre)


Amúgy nyugodtan meg lehet nézni, a Youtube-ra fel van rakva a Tiltott Találmányok videósorozat, és a folytatása a Tűrhetetlen Találmányok.

Ezekben is tisztán látszik, hogyha valaki bevisz a találmányi hivatalba egy olyan eszközt ami a leírt fizikai törvényeknek ellentmond, akkor azt az embert KINEVETIK, mivel a feltaláló sem tud magyarázatot adni a jelenségre. És ennyi, ezzel el van ásva a találmány.

2010. máj. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%
Látod, az ilyenek miatt tartunk ott, ahol. Minden hülyeséget elhisznek bizonyítás nélkül és azt feltételezik, hogy mindenki ellenük van...
2010. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:

Itt van Tesla szerkezete :


[link]

[link]

[link]

2010. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
2010. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!