Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Statikus töltés megszüntetésén...

Statikus töltés megszüntetésének mi a módja?

Figyelt kérdés

-A munkahelyemen a gép amin dolgozom statikusan

feltöltődik súrlódás miatt és ez megnehezíti a munkát.

-A töltődés így jön létre: egy rögzített fémtömbön mozog egy szintén fém tégely előre hátra a tégelyben több komponensű festék van, az előre hátra mozgó tégely előtt egy vélhetőleg szilikon "tampon" helyezkedik el ami rá ereszkedik a fémtömbre és felveszi a statikus töltést és a festéket(legalábbis szerintem) majd a festéket egy másik műanyaglapra teszi le...

-A probléma az hogy miután letette a festéket ez a statikus töltés vonzza/taszítja a festéket és mint kis kiálló "szálkákat" hoz létre a lerakott festék mintán.

-Festékekhez annyira nem értek, de van bele rakható antistatikus paszta ami nem használ , lehet valami köze a festéknek a feltöltődéshez hmmm... nem tudom elképzelni erről MÉG nem tanultam .

-hogyan tudnám megszüntetni a statikus feltöltődést?



2017. szept. 20. 20:37
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:
47%

"Festékekhez annyira nem értek, de van bele rakható antistatikus paszta ami nem használ"

Az antisztatikus összetevő csak a lötyi vezetését javítja, ha nincs levezetés, nem ér semmit.

A festéktégelybe lógass földelt vezetékvéget, hogy legyen levezetés.

2017. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát a festék az ami feltöltődik?
2017. szept. 21. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Sikerült építeni egy festékkeverőnek álcázott Van de Graaff generátort... :)
2017. szept. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
79%

"Tehát a festék az ami feltöltődik?"

Ha tényleg van benne antisztatikus adalék, akkor nem, de akkor éppen az tud töltést levezetni, azért kéne ott földelni.

2017. szept. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
szerintem az antistatikus paszta arra van hogy az a vonzása/taszítása ne hasson a statikusságnak , de nem tudom biztosan MÉG nem tanultam
2017. szept. 22. 19:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez jelenség nálunk is probléma. Az interneten nem találtam túl sok konkrétumot a témában sajnos.


A lényeg, hogy a feszültséget le kell vezetni! Azért, hogy ne legyen sehol potenciálkülönbség a levezetést az EPH felé kell elvégezni, magyarul földelni kell mindent.

Először ki kell építeni az EPH hálózatot, aztán rá kell kötni minden berendezés fém részét.


Ha jól értem amit leírtál, akkor nálatok elsősorban a mozgó fémtömböt kellene az eph-ra kötni. Az szigetelő alkatrészeket valamely módon össze kéne kötni rézkábellel.


Az asztalon a lemez alá jól jönne egy földelt rézháló. Esetleg a leengedést egy földelt fémtölcsére, vagy egy földelt fémháló keresztül kellene elvégezni.


Az antisztatikus paszta lehet, hogy ki vezetné a földelésre a feltöltődést, ha lenne elég nagy felületű földelt fémfelület.

2017. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nem lett túl értelmes : "Az szigetelő alkatrészeket valamely módon össze kéne kötni rézkábellel. " :)


Erre gondoltam, hogy szilikon hüvelyben mozgó fém részt kellene összekötni a házzal elektromosan. Vannak erre a célra eszközök, pl rézkefe.

2017. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha a tampon felfogatása már földelt, maga a tampon is lehet az. Forgalmaznak antisztatikus tamponokat is.

[link]

2017. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én meg azt hittem egyszerű lesz egy réz kábel valahova be kell vezetni és kész :(
2017. szept. 29. 08:12
 10/11 A kérdező kommentje:
Ionizált levegővel kell fujatni, sajnos ez az egyetlen megoldás
2019. szept. 22. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!