Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Statikus töltés megszüntetésén...

Statikus töltés megszüntetésének mi a módja?

Figyelt kérdés

-A munkahelyemen a gép amin dolgozom statikusan

feltöltődik súrlódás miatt és ez megnehezíti a munkát.

-A töltődés így jön létre: egy rögzített fémtömbön mozog egy szintén fém tégely előre hátra a tégelyben több komponensű festék van, az előre hátra mozgó tégely előtt egy vélhetőleg szilikon "tampon" helyezkedik el ami rá ereszkedik a fémtömbre és felveszi a statikus töltést és a festéket(legalábbis szerintem) majd a festéket egy másik műanyaglapra teszi le...

-A probléma az hogy miután letette a festéket ez a statikus töltés vonzza/taszítja a festéket és mint kis kiálló "szálkákat" hoz létre a lerakott festék mintán.

-Festékekhez annyira nem értek, de van bele rakható antistatikus paszta ami nem használ , lehet valami köze a festéknek a feltöltődéshez hmmm... nem tudom elképzelni erről MÉG nem tanultam .

-hogyan tudnám megszüntetni a statikus feltöltődést?



2017. szept. 20. 20:37
1 2
 11/11 Wadmalac ***** válasza:

Na igen, az elég univerzális megoldás.

És egyébként nem is oylan drágák az iylen ionizálók. Persze méret- és teljesítményfüggő.

2019. szept. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!