Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges ilyen gumicsónakot...

Lehetséges ilyen gumicsónakot gyártani?

Figyelt kérdés
vagy akár elsősorban beszéljünk egy úszógumiról vagy egy gumilabdáról, az érdekelne engem lehetséges e azt megcsinálni,hogy az úszógumi nagyonvékony de strapabíró anyagból készült és az egésznek az a lényege hogy ugye simán megoldható hogy egy oxigénpatronnal felfújják a csónakot de azt lehetsdéges megcsinálni hogy a csónak maga kipréseli a levegőt magától és tökéletes formába visszahajtogatja magát egy utazótáskába? pl ha a csónak anyaga nemis gumi lenne hanem az ekész nano szénszálból készűlne(ez egy mű izom) és nano szinten megcsinálnák a mű izmot akkor elméletileg képes lenne magából kipréselni a levegőt és tökéletes állapotba összehajtogatni magát... nem?
2017. okt. 12. 13:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
srácok én amúgy arra gondoltam nemis kéne gumi...az egész csónak mű izomból állna még strapabíróbb is lenne meg minden.
2017. okt. 13. 00:32
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja, meg akkor bele lehetne azt is programozni, hogy idehozza a sört a hűtőből.
2017. okt. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg valódi izommal és műaggyal is működhetne. És nem csak a csónak hajtogatás.
2017. okt. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

"egy kompresszor nem fogja neked felhajtogatni szerinted nem tudom mi az a komresszor..."

Lehet, hogy tudod, mi az a kompresszor, de attól még, ne haragudj, de műszaki analfabéta vagy. Nem sértésként, de láthatóan semmi műszaki tudásod és érzéked sem lehet sok.

Hol írtam én, hogy a kompresszor hajtja össze? De meg sem fordul a fejedben, hogy meg lehet úgy konstruálni magát a "zsákot", hogy rugalmas huzalozás, rugólemezek össze tudják húzni csomagolási állapotra, a felfújás feszíti fel ezeket és a leeresztéskor visszarúgva összehajtogatják.


Nem tökéletesen, de valamennyire, hogy ne kelljen vele sokat copni utána.


Amit te akarsz elérni, az fizikális lehetetlenség a mai technikával. A csónak anyagától egyszerre várnád el, hogy legyen baromi vékony, könnyű, gáztartó, nagy nyomást kibíró szilárdságú, plusz rendkívül hajlékony, hajtogatástól nem fáradó, de közben önmegtartóan merev is.

És minderre legyen úgy képes, hogy elég nagy legyen a használathoz, de férjen be egy utazótáskába.


Na ilyet csak sci-fiben fogsz látni.

Talán egyszer majd a távoli jövőben, ha a nanotechnika már olyan fejlett lesz, plusz olyan olcsó is, hogy ilyen kényelmi extra igényeket kielégítsen.


Addig kénytelen leszel hajtogatni.


Valamikor a 19. században egy utazó-kutató csinált egy szabadalmat impregnált túrakabátra, amiből merevítőkkel kenut lehet csinálni. A hadseregnek akarta eladni, de nem jött be a biznisz.

De neked talán megfelelne.

2017. okt. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!