Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi értelme van foglalkozni...

Mennyi értelme van foglalkozni a Matlabbal?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök diploma mellé. Vannak olyan pozíciók, ahol ez előny lehet?

2017. okt. 25. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem azt az időt inkább öld bele Python, vagy hasonló népszerű script nyelv megtanulásába. Így nem kötöd magadat egy platformhoz, mint a Matlabnál, és annyival meg nem több energia beletanulni. Ezekhez is van jó IDE és segéd könyvtárak, és azt hiszem, hogy kicsit szélesebb tudást is ad (tehát ha beletanulsz, akkor már a Matlab sem fog nehézséget okozni, tehát nem zárják ki egymást).
2017. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez körülbelül olyan kérdés, hogy van-e értelme a szikének. Hát fafaragáshoz nem a legjobb, meg aztán a bicska elnyűhetetlenebb, és ha azzal tudsz bánni, a szikével is... - ez mind igaz, csak hát kérdés, műteni tudsz-e. Szikével, vagy anélkül. Mert sokféle van. Mindről hiheted, hogy jó. De az csak a szakértő felhasználó számára derül ki.
2017. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen területen fogsz, tervezel dolgozni.

Pl. tervezés, gyártás esetén a CAD-be, CNC-be érdemes beleásni magadat, karbantartás, üzemeltetés területen megint más szoftver/nyelv előnyösebb.

A mérnöki munka nagyon sokféle lehet, attól függ a helyes válasz, hogy te hol képzeled el magad a pályán.

A Matlab-nak akkor van több értelme, ha nagyon elméleti síkon, szinte matematikusként fogsz dolgozni.

2017. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Engem inkább az elméleti része, illetve kutatási-fejlesztési területek vonzanak, ezért is gondoltam rá, hogy valamilyen programozási irányba érdemes lenne elindulni. Néztem még a Pythont is, de ahány helyen nézelődök, annyi félét javasolnak kezdésnek.
2017. okt. 26. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Járműdinamikai szimulációkra, kutatásokra előszeretettel használják a matlabot (simulink pl), szóval ha ilyen irány érdekel, akkor javasolt, hogy beleásd magad..
2017. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És a Python?
2017. okt. 29. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A Python ugyanazt tudja kb. Két dolog miatt használnak manapság Matlabot ahogy én tudom:

Az egyik a kompatibilitás, mert ugye az utóbbi pár évtől eltekintve a Matlabé volt a piac nagy része. A másik az a Simulink. Ez egy eszköz irányítástechnikai modellek szimulálásához, ehhez van grafikus felülete, és C(++) kódot is tud belőle generálni.


A Python viszont egy általánosabban használható objektum-orientált nyelv, és nem kell hozzá semmilyen fizetős licensz.

2017. okt. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mindenképp megérné a Pythonnal foglalkozni. Tudsz esetleg hozzá jó anyagot? Köszönöm.
2017. okt. 31. 09:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Elkezdtem a Python idomár weboldalán lévő anyagot tanulni. Ismeritek esetleg? Mennyire tartjátok jónak?
2017. nov. 6. 11:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem ismertem eddig, de jónak tűnik. Ezek tényleg csak az alapok, de nem érdemes ezeket a lépéseket kihagyni, mert bonyolultabb tutorialok másolgatása (megértés nélkül) tényleg nem adna valós tudást.

Kövi lépésnek érdemes lenne az emelt infó érettségiket végigcsinálni, utána meg valami játékai próbálkozni (pong, snake, game of life).


Utána az objektum-orientált programozást kellene alaposan megérteni, mert az egy egész más szemlélet. Azért használják, mert az emberi gondolkodásmódhoz közelebb áll, illetve ahol bonyolultabb adatstruktúra-kezelés van, ott ez rugalmasabb, mint egy nem obj. or. programban.


Közben fokozatosan lehet ismerkedni a számításokban segítő, külső könyvtárakkal is. Ha felmész a scipy.org-ra, ott szépen leírja, hogy milyen alap könyvtárakat ajánl fel, hogyan telepítsd, stb. Ezek extra programozási tudást annyira nem igényelnek, inkább csak meg kell ismerni a dokumentációból,tutorialokból, hogy milyen eszközöket nyújtanak. Kb ez a Matlab és társai része a dolognak. Igazából lehet rendes programozási tudás nélkül is tákolni vele, de hosszú távon nem biztos, hogy ez a jó megoldás.

2017. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!