Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem működik a tudományos...

Miért nem működik a tudományos kisérletem?

Figyelt kérdés
EGY nagy villámot akartam csinálni és ha egy tárgyban sok az elektromosság az elektromosság a kisebbe lleneállás felé törekszik ezért átugrik a legközelebbi nem elektromos tárgyra és akkor ott a villám de mivel én okos vagyok ezért csináltam azt hogy ey elemre kötöttem egy rézhuzalt és azt a 2 végéhez celluxoltam és a kettőt összesodortam az elem fölött és úgy beállítótam hogy fölfelé mutasson az összesodort rézhuzal nak a vége és fölé tettem egy darabka vasat illetve ne vasat hanem egy vas lapot de nem volt villám a vas lap és a elem között miért tudnátok segíteni? Itt az bára: [link]
2017. nov. 30. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ööö.. rövidre zártad az elemet?
2017. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
az nem tom mi de miért nem volt villám
2017. nov. 30. 17:34
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt semmi oka annak, hogy villám keletkezzen. Amint mondtad, az áram a kisebb ellenállás felé törekszik. Az elem egyik végétől a másikig a legkisebb ellenállású út a rézhuzalom át megy, nincs értelme a vas felé kitérőt tenni. Apukád sem áll meg az autópálya minden leállójánál, hogy úgy gyorsabban odaértek (csak, ha valakinek hasmenése vagy extrém cigifüggősége van, de az áramnál ilyesmi nem igazán lép fel).


Off:

"az nem tom mi"

"de mivel én okos vagyok"


Egy igazán okos ember ilyenkor utánanézne, hogy mi az a rövidre zárás.

2017. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 EagleHUN ***** válasza:
68%

"Miért nem működik a tudományos kisérletem?"


- Amit több mint 200 éve leírtak már, az minden csak nem tudományos kísérlet. Csak el kell olvasni az erről szóló komplett könyvtárakat, weboldal tömkeleget. Megérteni és kész. Esetleg videón visszanézni.


- Az alatta lévő magyarázó szöveg totális káosz.


Továbbá:

Egy ceruzaelem vagy akár nagyobbacska elem nem igazán fog szikrázni sem, nem hogy "nagy villámot" adni. Ahhoz komoly elektronika kell, ami nagyfeszültséget állít elő az elem kisfeszültségéből.

Mint a sokkolóknál.


Itt van egy kis segítség:

https://www.youtube.com/watch?v=AWcEZyenSsA


[link]

2017. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Azért, mert ennyire pici feszültséggel nem lehet villámot kelteni.

Ahhoz, hogy normál levegőben EGY cm-es szikrát kelts, kb. 20000V feszültség kell.

Az elemed másfél voltos.


Számold ki, hogy mekkora szikrát tudsz vele kelteni!


Vissza is olvashatnál, mielőtt kérdezel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__6..

2017. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
ha 6 éves vagy, akkor okos vagy
2017. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Ez a kérdés egyszerűen lenyűgöző.
2017. nov. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
2017. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

"de mivel én okos vagyok"

Ezt nem zárnám ki, de elektromosságban nagyon-nagyon felkészületlen.

Olvass utána a villámnak, feszültségnek, áramerősségnek, átütési szilárdságnak, fentiek alapján pedig az áramkör, rövidzár fogalmakkal kéne kezdeni.



A jelen kísérleteddel fennálló bajokat is ezekkel lehet csak megmagyarázni.

Az elem nem ad elegendő /feszültséget/ ahhoz, hogy akár milliméteres távolságról is legyőzze a levegő /átütési szilárdsá/át. És még ha erre képes lenne, sem tudna elég /áramerősséget/ létrehozni egy /elektromos ív/, vagyis villám léttrejöttéhez.

A felülről közelített vasat így hiába dugod egyre közelebb, előbb-utóbb csak összeér az elem pólusaival, az elem pólusaival /rövidzárat/ produkál.

Ebből villám nem lesz.


Hozzátenném, hála istennek.

2017. dec. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát, talán kár is a helyzetet bonyolítani, de ha már szóba került a 20 000 V, akkor hadd jegyezzem meg, hogy az úgy 20, hogy 30. :) Ugyanis a kb 30 kV/cm átütési szilárdság van visszaszámolva szinuszos effektív értékre, az a 20-21, de ugye laposelemnél a szinuszos effektív érték nem sokat nyom a latban.

No meg ugye levegőben 327 V alatt sehogy sem létezik átütés.

És ha létezne is, a 30 kV/cm az egy centiméter körül érvényes, fél milliméternél már 50 kV/cm fölött jár az átütési szilárdság, egytized milliméternél meg már 100 körül.

2017. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!