Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szövegértő m. i. a gyakorlatban?

MuSky kérdése:

Szövegértő m. i. a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
ha a mesterséges intelligencia programozás évről évre fejlődik, ha egyre nagyobb adatbázisok állnak a rendelkezésére, ha tanul a felhasználók visszajelzéseiből akkor miért nincs még mindig jól működő feliratozó plugin pl youtube-on még angol nyelvhez sem?

2018. márc. 7. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert ezer féle akcentus van, és sokszor nehezen érthető szavakkal.


Tökéletes ML algoritmus nem létezik eleve, maximum közelíthetünk egy ideális értékhez.


A probléma nem egyszerű és attól nem fog megoldódni, ha egy 1000x akkora felcímkézett adatbázist ráeresztesz a tanuló hálóra. Univerzális AI még nincs ezekre, és félreértés az, hogy úgy tanul egy ML algoritmus hogy beadagolsz kínai, angol, japán, orosz akcentust aztán utána felismer mindent. Egy ML algoritmusnál vigyázni kell pont a túltanítással. Inkább okosan kell. Persze ezer féle ML megközelítés van, szóval ezt csak általánosságban mondom, nem mindig a mennyiség a lényeg.


Fokozatosan jobb lesz, ahogy már most is működik az auto feliratozás.

2018. márc. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

én eddig úgy vettem észre a kevésbé populáris szavakat ismeri fel nehezebben, szakszavakat, szubkultúrákhoz köthető kifejezéseket.

amikor pedig félre hall egy a beszélő miatt nehezen felismerhető szót ritkán illeszti bele a szövegkörnyezetbe

bár ez utóbbit megértem, mert nem indulhat ki abból, hogy mindig mindenki logikus mondatokat mond, szóval valószínű hatékonyabb ha inkább hasonló hangzású szót keres tippelve

2018. márc. 8. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!