Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyagbol lehet kest...

Milyen anyagbol lehet kest csinalni amit nem kell edzeni (vagy van elore edzett acel )?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 24. 18:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mire kell? Egyszeri használatra a plexi is megfelel!
2018. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hat legalabb egy vastagabb ágat tudjak levagni,anelkul hogy behajolna vagy barmi.
2018. ápr. 24. 19:12
 3/24 anonim ***** válasza:

Forgalmaznak nemesített acélt is, de nem igazán késnek való.

A gépi-fűrészlap (fém vágására való) túl kemény, rideg.

Régi laprugó, vagy (fa) fűrész jöhet szóba.

Egy rendes kés pengéje 50 - 55 HRC keménységű.

A rugók, előnemesített anyagok ennél lágyabbak, nem lesznek éltartók.

Bár még mindig jobb megoldás, mint az egyszerű lapos-acél.

J. DiResta Így csinálta:

https://www.youtube.com/watch?v=d3_KhntMjRk

2018. ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%
Vastagabb ágat késsel levágni? Ez valami kísérleti régészeti akció lesz :) Egyébként meg a bolhapiacon lehet venni régi nagyobb konyhakéseket, azokat átalakítgathatod.
2018. ápr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

2-3 mm vastag rugóacél lemez edzés nélkül is elég tűrhetően éltartó.

Csak abból művészet házilag kifaragni egy bicskát.

Én most készülök egy ilyen bozótvágó-szerűséget készíteni rugóacél lemezből, lézervágatni fogom profilra, majd be lesz nagyoló köszörülve, éledzve-megeresztve és készre fenve.

2018. ápr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 EagleHUN ***** válasza:

Az a baj kérdező hogy már eleve edzett anyagot megmunkálni nagyon nehéz, az edzetlen meg nem lesz éltartó. (Hamar kicsorbul.)


Az előzőek adtak rá példát hogy lehet mégis megcsinálni, csak körülményes és a végeredmény sem lesz túl jó.

2018. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

A DiResta videóval kapcsolatban van egy aggályom. (Bár én linkeltem.)

A vágás környezetében kilágyul az anyag.

Én ráhagytam volna az élrészre kb. 10 millimétert. A Végleges profilt óvatosan, flexxel alakítottam volna ki. Vödör vízbe sűrűn mártogatva.

2018. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A vágás környezetében kilágyul az anyag."

Ez egy fafűrész, tutira nem telibe edzett, csak fogedzett.

Különösebb lágyulással nem kell számolni.

Sőt, mivel plazmavágás volt, a hőbehatási rész viszonylag szűk és a mellette lévő anyagmennyiség révén gyorsan hűl vissza, megkockáztatom, hogy a vágásél nem hogy lágyul, de kicsit beedződik.

2018. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 EagleHUN ***** válasza:

Vastagabb ágakat én a szuronyommal szoktam "kibaltázni". Ak47 szurony elég vastag és nehéz ehhez jól fel élezve.

Szalonnasütéseknél az erdőben (kijelölt tűzrakó helyeken!) jól szokott jönni. :D

2018. ápr. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Wadmalac ***** válasza:

AK szuronykése 8CR17MoV, betétedzett élű jószág.

Elmegy, nem csorbulós, de keménységre jócskán elmarad egy edzett rugóacélhoz képest. Nem valami éltartó, de bajonettként nem is az volt a feladata, hogy borotválkozni lehessen vele, hanem hogy ne törjön, ne nagyon csorbuljon.

Persze általános kerti használatra jócskán elég.

2018. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!