Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ötletek, hogyan lehetne...

Karakvok kérdése:

Ötletek, hogyan lehetne rádiumot kinyerni a talajból?

Figyelt kérdés

2018. jún. 16. 09:31
1 2 3
 11/22 EagleHUN ***** válasza:

" ami már egész jó a célomra."


És pontosan mi is az a cél?


Csak nehogy úgy járj mint David Hahn:


[link]



Inkább találj támogatást ilyesmire mint Taylor wilson:

[link]

2018. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ja, az elsőnek megtaláltam a youtube-on a történetét. Napelemek közé kellene béta sugárzó anyag, amit fluoreszkáló anyaggal osszekevernék, korbevenném olommal és van sok évre egy x wattos akksim.
2018. jún. 18. 12:41
 13/22 anonim ***** válasza:
Ajajj, még egy örökmozgó gyáros...
2018. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
XD ez nem örökmozgó, viszek be energiát az izotoppal. Tudom, hogy nem ez lesz a jövő akkumulátora, mert a legtöbb izotópot felelőtlen lenne olyanok kezébe adni, akik nincsenek tisztában annak fizikájával. Én is utána fogok még nézni jó pár dolognak meg tárgyalók fizikus haverommal, aztán meglátom, hogy mi lesz belőle, de egyébként köszönöm a figyelmeztetést! :D
2018. jún. 19. 07:41
 15/22 EagleHUN ***** válasza:

- Amit leírtál az tulajdonképpen egy kisebb izotóp reaktor lenne. Egy a gond hogy a bomlástermékek "reaktormérgek"-et eredményeznek.

[link]

Komoly reaktoroknál ez így néz ki:

[link]

Nyilván lennének hasonló folyamatok csak más elemekkel a tiedben is.


- Szóval egy ilyen eszköz kimeneti teljesítménye közel sem lenen lineáris sem egyenletes, és nem is a terheléstől függene, hanem a bomlástermékek felezési idejétől és hogy az egyes bomlástermék, mennyire "mérgezi" az aktuális folyamatot.

Magyarán hol termelne hol nem. Ilyen áramforrással nem sok mindent lehet kezdeni!


- Továbbá a radon 222 anyaeleme is alfa sugárzó és ő maga is! Hogy jött ide a béta sugárzó anyag? Nem értelek...

[link]


- Továbbá nem egészen értem minek a fluoreszkáló anyag a béta bomlás mellé?

A legtöbb béta bomlás negatív béta bomlás, ami elektron kibocsájtással jár! Az meg fluoreszkáló anyag nélkül is gerjeszthet atomokat. Azaz a "napelem" vagy ahhoz hasonló cella simán működhetne vele közvetlenül gerjesztve is.

[link]


- Sőt köré thermoelemet építve még a keletkező hő is kiaknázható energiatermelésre.


Először tanulj. Majd utána gondolkozz ilyesmin.

2018. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A radon csak azért kellene, mert azt könnyű viszonylag megcsípni. Igazság szerint a leányizotópjai kellenének, főként Pb210, meg a kb 5nap felezési idejű Bi210, mert ezek adnak béta sugárzást bomlasuk során. Tisztában vagyok azzal, hogy nem lineáris lenne az izotopok által szolgáltatott sugárzási teljesítmény. Annyi izotópot kell összegyűjtenem, hogy a napelem maximális teljesítménye tegye a reaktort a sugárzás teljesítményétől függetlenül lineáris teljesítményűvé.
2018. jún. 19. 23:12
 17/22 A kérdező kommentje:
Ja és mivel nem tudom hogyan gerjeszti a napelemet alkotó atomok részecskéit az elektron, gondoltam inkább fotonokká alakítom a sugárzási energiát, amiben biztos voltam, hogy a napelem tudja hasznosítani.
2018. jún. 19. 23:16
 18/22 A kérdező kommentje:
Ja és a termoelemek alatt gondolom peltierelemekre gondoltál, amire én is, de hamar elvetettem, mert nagyon rontaná a teljesítmény tömeg arányt. (Ja igen, nem az otthonom akarnám ellátni vele xD) Talán ha lenne valami jobb hatásfokú peltier elem, akkor megérné pl 50%-os, de a maiak tudtommal jó esetben 5%-os hatásfokkal nyernek energiát
2018. jún. 19. 23:19
 19/22 EagleHUN ***** válasza:

Igen a Peltier-re gondoltam. Valóban nem túl jó a hatásfoka, a súlyához képest sem.

De most komolyan te azt írtad ólommal akarod burkolni.

Annál azért csak könnyebb :)

2018. jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Igen, de nem túl vastagon és az csak a felületén lesz, nem az akksi összes rétegében és az azért kell, hogy ne haljak meg idő előtt :,D

De tényleg nem írtam, mire szeretném használni az akksit és olyan helyekre, ahol csak a teljesítmény számít, pl egy ház vagy üzem, tényleg jó 5let a peltier elem, köszönöm! :)

2018. jún. 20. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!