Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha elolvad az Északi-sark...

Ha elolvad az Északi-sark jege, akkor mennyiben változik meg a közlekedés?

Figyelt kérdés

Úgy értem Ázsia északi részéről például közel lesz Kanada, de ugyanígy könnyen el tudom képzelni, hogy északkelet és északnyugat Ázsia is közelebb lesz ha északabb felé mennek. Nem tudom, nem vagyok jó gömbgeometriából :(


Természetesen a vizi közlekedésre gondolok.


2010. jún. 20. 12:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Kihal egy rovarfaj, senkit nem érdekel. Jön helyette másik."


Kihal az emberiség, nem érdekel senkit...maximum fellélegeznek az élőlények.

2010. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Te szerencsétlen, demagóg hülye vagy.


Igen, a Föld például leszarja. Nem érdekli. A Föld nem élőlény, legalábbis nem a mi fogalmaink szerint. A Földet az sem érdekelné, hogy radioktív pöcegödörré változtatnánk.

Az egyetlen szempont az emberiség szempontja. Ebből a szemszögből nézve egy rovarfaj kihalása nem érdekes, az emberiségé viszont igen. Gondolkodj már néha.

2010. jún. 21. 14:03
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!


Én nem az a kommentelő vagyok, akinek címezted az előbbi hsz-et, de te meg egy hatalmasan jófej ember lehetsz (nem irónia komoly)


Tényleg az egyetlen szempont az emberiség szempontja, az egész környezetvédelem arra megy ki, hogy a szerencsétlen emberiség még kihúzzon... mennyit is? 500 évet? 1000 évet? Esetleg 10 ezret? Egy átlag faj 3-5 Millió (kiírom 5 000 000) évig marad fent. Na most a földet hol érdekli, hogy kihal az emberiség? Sehol. Ha ki is halnánk teljesen, és kipustítanánk minden fajt kivéve a prokariótákat, azaz a tengerben élő fejletlen bacikon kívül MINDENT akkor is 1-2 milliárd év múlva a maihoz hasonló élővilág alakulna ki.


Ez jut az eszembe erről:

http://www.youtube.com/watch?v=8zXo7LKXs3g


És, hogy milyen porszemek vagyunk arra itt egy ábra:

[link]


A földön kb 4-5 kihalási esemény volt, ami helyet csinált valami újnak, na most az ember előidéz egyet... Naés? Holnap már itt sem leszünk a bolygó, de valami újat elindítunk, az élet hihetetlenül alkalmazkodóképes.


Itt jegyezném meg, hogy a patkányokat, csótányokat, és sok rovart ÍRTANAK, de egyszerűen nem megy.


Szóval a kérdező: tiszteletem a föld nevű bolygóról :D

2010. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
ja végülis ez érdekes...
2010. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%

jah de mostanra van olyan bio fegyver h az összes élőlényt eltudná pusztítani a földön beleértve azokat a tengeri bacikat is.... olvastam.... na de akkor h lenne többet élet a földön????

csak egy 400 fokos lávabolygó maradna belőle...

2010. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
NINCS olyan biológiai fegyver ami pl a medveállatkákat elpusztíthatná. Globális szinten. Küldj megbízható linket.
2010. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
22%
na jó b+ akk halottam de ha nincs is akkora a szennyezés mára h a büdös életbe nem lessz többet élet naponta 700.000 ember születik állítólag 2022 re már 12 milliárdan fognak élni emberek... a föld nem képes ennyi embert ellátni . A nyersanyagok is ennyi létszámmal max max 100 évig elegendőek
2010. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Gondolkozz már. Nem úgy fog történni, hogy szaporodunk mint a nyulak, aztán egyszercsak elfogy a kaja, és mindenki éhenhal, vagy elfogy a szén, és leállnak a számítógépek, és úristen nincs áram. Nem. Szépen fokozatosan történik majd minden. Egy-két ország összeomolhat (akár Mo is), de az emberiség ebbe nem fog belerokkanni. Ahogy közeledik a szar, úgy fognak az emberek egyre jobban felkészülni rá.
2010. jún. 21. 20:06
 19/21 anonim ***** válasza:
90%

hát inkább halna ki az emberiség *.*

mint tönkretegye a bolygót

2010. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hogyan teszed tönkre a bolygót? Maximum ha szétrobbantanánk az egészet, amihez _nagyon_ kicsik vagyunk még mindig. 6500 km sugarú gömb, vasból, sziklából. Gondolkozz, nem vagyunk képesek tönkretenni egy bolygót. A bolygó tönkretétele pontosan az emberiség kihalását jelenti a sok nyomoronc hippi fejében (meg persze egy csomó más, fejlett, azaz nem túlságosan változásokra toleráns élőlény kihalását is), ezt rakjátok már össze a hülye fejetekben. A bolygó leszarja mi van velünk, mi pedig csak magunkkal törődünk (értsd: csak a saját kihalásunk érdekel minket, mert mi más érdekeljen?).
2010. jún. 22. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!