Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy mágneses kazetta meddig...

Egy mágneses kazetta meddig képes működni és megőrizni a rajta lévő zenét?

Figyelt kérdés

Most hallgatok egy kazit, amit őseim még 99-ben másoltak át egy még régebbi kaziról, amire rockzene volt rávéve 89-ben.


Másabb a hangzása, mint egy mai mp3-nak, de nem feltétlenül rosszabb, főleg ha az 480p alatti minőségű, még mindig élvezhető, egész jól, most pl. teljesen felpörögtem tőle. :D


Szerintetek meddig maradhat meg ennyire élvezhető formában, kevésbé vagy jobban tartós, mint egy mai digitális formátum a számítógépen?



2018. aug. 8. 03:04
1 2
 11/13 EagleHUN ***** válasza:

Most egy másik aspektusból is vizsgáljuk a kérdést:

"Másabb a hangzása, mint egy mai mp3-nak,"


Az mp3 egy digitális tömörítési formátum, tehát nem adattárolás de ezt gondolom a kérdező is tudja.


Viszont mivel ez egy "tömörítés" és nem is a legjobb ezért eleve "hiányosabb" mint akármelyik analóg rögzítési technológia, akár mágnesszalag akár bakelit stb...


A Vájt fülűek ha nem élőben hallgatnak zenét mind a mai napig választják (mert gyártanak is) analóg lejátszókat analóg hordozókkal.

Ezen kívül vannak sokkal jobb rögzítési formátumok mint az mp3 pl losless, wav

[link]

[link]


Csak annyit akartam mondani mindezzel hogy "hát persze hogy más a hangzása" ugyanis az mp3 x@rabb, az analóg mágnesszalagnál. Mivel egy csomó mindent levág a zenéből, pl a nagyon magas és nagyon mély hangzásokat. (De olyanokat amelyek még az ember elvi hallástartományába is beleesnek!!!)


"de nem feltétlenül rosszabb,"

Sőt akár jobb is lehet, degradáció ide vagy oda.

Bár igaz erősen függ az eredeti hangrögzítés sebességétől, technikájától, hogy milyen minőségű volt a szalag, vagy hogy másolat-e vagy stúdiófelvétel stb...és persze az idő előre haladtával bekövetkező degradáció is.

És bizony ilyen van.

2018. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem vannak 40 éves magnókazettáim és a kérdés kedvéért leszedtem néhányat, műsorost is a polcról és éppen olyan jól szólnak mint amikor vásároltam őket.
2018. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

"Akkor meg minek is újított be az emberiség?


A pergamen az agyag, kerámia, viasz, üveg stb...is több ezer évig őrzi az információkat másolás nélkül is! (Sőt pár 100 évig még a papír és a fadarab is.) XD :-D"


Ezek mind valóban hosszabb tárolási képességű adathordozók.

Csak az a baj, hogy az adatírási, olvasási és adattárolás kapacitási képességük qrva kevés.

A digitális mágnesszalagnak a mai napig nincs párja elektronikus adattárolási menyiségre és időtállóságra. Csak sajnos a mai adatelérési tempó igényhez a hozzáférése és olvasása is túl lassú.

Az "új világ", a BIG DATA világa átviteli sebességről és kapacitásról szól, az időtállóság már nem igény (főként, hogy a globális internet lehetővé teszi az adattárolás folyamatos újulását és ezzel az elvi örök megőrzést).

2018. aug. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!