Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Génsebészettel milyen orvos...

Génsebészettel milyen orvos foglalkozik?

Figyelt kérdés
Egyedül a klinikai genetikust találtam aminek köze lehet ehhez, bár Ők leginkább azzal foglalkoznak, hogy egy gyereket tervező párnál felmérjék a kockázatokat, ahogyan olvastam...
2018. szept. 9. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Biológia BSc, MSc, Orvosi biotechnológia MSc


El kell menni laborokba TDK-zni, és lehet foglalkozni mindenfélével. Szekvenálás, rekombináns technikák stb...

Nyilván embernél csak emberi genom elemzéséről van szó. Esetleg CRISPR, vagy génmódosító vírusok tervezéséről. Ezt kutatásban és gyógyászatban is használják.

2018. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tehát lényegében nem orvosok, hanem kutatóbiológusok foglalkoznak ezzel. Természetesen orvosi diplomával is sokan mennek kutatónak.


Igazából nincs ilyen orvosi szakma hogy "génsebész". Még nem tartunk itt... ilyen értelemben egy programozó diplomával is lehetsz génsebész.

2018. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, igen azt sejettem, hogy nincs ilyen orvosi irányzat külön, csak azt nem tudom, hogy ki az aki leginkább rendelkezik olyan alappal, hogy ilyen irányban kutasson.

Olvastam, hogy valószínüleg a HIV-re is ilyesmi terület kutói fognak megoldást találni például... Nagyon érdekel.

Amúgy az orvosi biotechnológia inkább informatikai terület, nem?


Még ezt a kérdést is én tettem fel, esetleg ránézhetnél:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2018. szept. 9. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!