Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a linkeken...

Mi a véleményetek a linkeken levő konnektorba dugható napelem inverterekről? Szabad ezt használni Magyarországon? Külföldön amint látható már rég használják.

2018. okt. 23. 15:51
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
De ez nem táplál vissza a leírása alapján.Tehát nem kell advesz mérő óra.Ha pedig mégis visszatáplál, akkor az az energia számomra elveszi és kész.
2018. okt. 24. 11:11
 12/41 A kérdező kommentje:

Javaslom, hogy mégegyszer olvasd el a termék leírását.

"300W napelem inverter – konnektorba dugható - hálózatba nem táplál vissza! Névleges teljesítmény 248W Maximális teljesítmény: 300 W"

"Amit a napelem termel, azt a lakása onnan használja és csak a többit a villanyórán keresztül.


Figyelem, ez a rendszer nem a hálózatba táplál vissza, csak annyi energiát spórol meg vele, amennyit a napsütéses idő alatt el is használ.

"

[link]

2018. okt. 24. 11:14
 13/41 anonim ***** válasza:

Figyelj már, te nagyon ostoba. Itt az EVT248 angol nyelvű használati utasítása:

[link]

Ellapozol szépen a 2.1. How it works ponthoz, és ott olvasod, hogy: "...the maximum power available from each PV module is exported to the utility grid..."


Ez mit jelent? Azt, hogy visszatáplál. De ezt rajtad kívül mindenki tudja, azért hívják inverternek, mert visszatáplál. Ezt másodszor írom le, de először is csakis miattad idéztem be egy típus használati utasítását, ahol is UGYANEZ a jelenség, a kereskedő azt mondja, hogy NEM, a használati utasítás meg azt mondja, hogy IGEN. Nincs olyan, amit a kereskedő állít, hogy csak a saját hálózatodba táplál vissza. Legfeljebb olyan van, hogy arra számít, hogy mindig több igényed van, mint 300 W, ezért energia nem folyik kifelé. Nem tudom, ezek a szavak, kifejezések és mondatok érthetőek-e?

2018. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Ok.Értem.Csak abban nem értek egyet, hogy azért hívják inverternek, mert visszatáplál.Merthogy azt is inverternek hívják ami a sziget üzemű napelem rendszerben az akkumulátorokból állít elő 230V AC feszültséget és váltakozó áramot,de mégsem táplál vissza a hálózatba.
2018. okt. 24. 12:58
 15/41 anonim ***** válasza:
Igaz.
2018. okt. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Én meg javaslom, hogy járd ki újra az általános iskolát és figyelj sokkal jobban oda fizika órán 8. elemi környékén...


Természetesen VISSZATÁPLÁL, amit a weboldal ír az egyszerűen hazugság. Ugyanis az áram arra megy amerre "tud". Ha van fogyasztód házon belül akkor az felveszi a megtermelt áramot, ha nincs akkor bizony az órán át visszamegy a hálózatba. Olyan nincs, hogy "elveszik"... Hova lesz? Elviszi a kisnyúl egy nagy zsákba?


Szóval ez az, amiért azonnal leszerelik a villanyórád, ha a szolgáltató emberei meglátják. Még rosszabb esetben tönkreteszi a villanyórát (hiszen a hagyományos órák nem ad-vesz üzemmódra vannak tervezve, ez által 100+1 féle kárt okozhat az órában) és akkor még rommá is büntet a szolgáltató.


Az, hogy rajta van az engedélyezett termékek listáján azt jelenti, hogy MEGFELELŐ ENGEDÉLYEZTETÉS után használható. Másként nem.

2018. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
37%
Szörnyű ez a sok ostoba hozzászólás. Ezek a kis inverterek csak a belső hálózatra táplálnak - tehát ami a villanyóra után van- tehát a ház, lakás. Érzékelik, hogy van e fogyasztás, és aszerint dolgoznak. Ehhez nem kell engedély és másik villanyóra sem, mert nem tudják visszapörgetni. Csak be kell dugni a konnektorba...
2019. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

na itt a következő fizikazseni. És még mondják, hogy a reál tárgyaknak nincs létjogosultsága aztán ilyenen kerülnek i az iskolákból, akik az elketromos hálózatok általános iskolás szintű működésével sincsenek tisztában...


De nem baj, majd megtanulja mikor az ELMŰ leszereli az órját és millókra büntetni - vagy ne adja isten mikor előtte az oszlopon a karbatratást végző villanyszerelőt megcsapja az áram és szerencsétlen a kertjébe esik...

2019. júl. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Érdeklődnék, hogy végül hogyan döntöttél?

Működik vagy sem?

2019. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Róbert Kléger válasza:
5%

Gyakorlati tapsztalatom: 2 db. 280 PW napellem és a Soladin 600W konektórba dugható inverterről. A villyan óra nem vissza forog és nem is egy helyben áll. Amit be nyomsz a konektorba megtermelt áramot az szépen tekeri előre a villany órát. Tehát amit termelsz áramot azt mint fogyasztást ki fizeted az áram kereskedődnek.

2 év alatt a kis fogyasztók a betermelt pillanatyni áramot nem tudták praktikusan elfogyasztani, ezért nem csökkent a villany számla, hanem nőt, ugyanis az áram ami a mérő oldalról viszsa folyik ki a hálózatba azt is méri pluszba.

Remélem e bonyolúltnak tűnő tapasztalati megosztásomat mindenki érti.

2021.02.19. Péntek

2021. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!