Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a linkeken...

Mi a véleményetek a linkeken levő konnektorba dugható napelem inverterekről? Szabad ezt használni Magyarországon? Külföldön amint látható már rég használják.

2018. okt. 23. 15:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

#29


Hallod, tényleg olyan nehéz lenne beismerni, hogy fingod nincs miről beszélsz és marhaságot írtál?


Az elmúlt 30 évből egy villanyóra sem tud visszafele pörögni, egyszerűen azért, mivel van benne egy visszaforgás gátló. Némelyikben mágneses, van ahol egy egyszerű pöcök... Ennyi a varázslat.


Azért kell másfajta óra és azért kell külön mérni, mivel nagyon komoly visszaélési lehetőség lenne, ha olyan órát gyártatanának, ami tud visszafele pörögni gond nélkül. Pláne, hogy a modern órák már mind digitálisak, nem kerekesek mint a rendszerváltáskor, tehát nincs is minek pörögnie. Illetve a villamosműveknél sem hülyék dolgoznak, ha megváltozik a törvényi szabályozás (ahogy most meg is változott!) akkor nem akarnak több százezer új órát felszerelni, mert egy ilyen óra nem olcsó mulatság és 15-20 évre tervezik. Ezért helyből olyan órát telepítenek ami alkalmas nem szaldós elszámolásra is.


Egyéb kérdés, vagy abbahagyod végre ezt a bohózatot?

2021. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem bohózat, már ne haragudj.

Én ezt a tájékoztatást kaptam... igaz, már jó régen. Akkor még nem volt digitális óra, és pont az volt, amit mondasz: mechanikus gát az órában.

Ezt kellett feloldani akkor, ha kétirányú órát akartak csinálni belőle.

Akkor még nem volt más módszer.

Annál a pár embernél, aki ilyen eszközt felszerelt, nyilván külön odafigyeltek, hogy ne legyen csalás.


Viszont most utánanéztem, és ma már tényleg az van, amit mondasz: oda és vissza két külön elszámolás.

Hogy ez mikor változott meg, nem tudom.

2021. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
De, ez pontosan egy bohózat, mert marhaságokat beszélsz és félreinformálsz embereket úgy, hogy már min. 20 éve ad-vesz órákat szerelnek csak és kizárólag. 20+ éve meg lehetett vagy 10 db napelem az országban...
2021. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
90%
Teszed mindezt úgy, hogy lehülyézed szerencsétlen válaszadót aki tökéletes választ adott és te beszélsz sületlenségeket...
2021. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

A válaszadó valóban hülye volt, amikor azt hitte, hogy az eszköze annyira intelligens, hogy a villanyórát kukucskálja, és az is igaz, hogy külön óra felszerelése nélkül ilyet TILOS használni.

Ezért kapta a jelzőket MINDENKITŐL, aki ide írt, mert ezeket nem akarta elhinni.

2021. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Na igen - az a baj, hogy a 24-es hozzászólásod még véletlen sem erről szól.


Szerintem add fel és sürgősen szokjál le, hogy olyan témában próbálsz okoskodni, amiről a leghalványabb fingod sincs. Mindenkinek ez lesz a legjobb.

2021. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%

Légy szíves ne mondj ilyet.

Teljesen korrekt ismereteim voltak valaha...

kicsit azóta elszaladt a világ, és nem tájékozódtam a guglin, mielőtt írtam volna.

Emiatt a 3 dologból, amit írtam, 1 nem stimmelt.

Mondjuk te sem idéztél semmit sehonnan, csak kijelentetted, és kész.

De utánanéztem.

Ahogy a kérdező nem tette meg, azóta sem.

2021. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Tiszta szerencse, hogy nem orvosi témában osztogatsz 300 éves ismeretek birtokában tanácsokat.

Amúgy sorozatos baromságokat irogatsz...


Aki meg nem hülyeséget beszél annak nem kell linkelgetni semmit...

2021. febr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
Konnektorba simán nem dughatod mert az, micsoda meglepi, Morzsiországunkban tilos! A megoldás , hogy szigetüzeműre építed ki. Vagyis veszel egy dugaljjat, egy hosszabbítót és azt a néhány készüléket amit meg tud hajtani üzemelteted róla.
2022. aug. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"micsoda meglepi, Morzsiországunkban tilos"

Itt nem Gyurcsányról és Orbánról van szó, hanem európai szabványokról, te szélütött.

2022. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!