Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kitaláltam elméletben egy új...

Kitaláltam elméletben egy új tipusú belső égésü motort, most mi a teendőm ha szeretném hogy ha jobb a jelenlegieknél akkor ilyet gyártson a világ?

Figyelt kérdés

Volt nemrég még egy tipusu belső égésü motor amit kitaláltam ,de utána láttam ,hogy már előttem feltalálták ,de ezt amit most kitaláltam még nem kaptam rá az interneten sehol sem ... Tehát lehet ,hogy első vagyok a találmányban ,, hogyan tudnám meg hogy jobbe ez mint a jelenlegiek (értem itt a hatásfokat ,teljesítmény ,meg emissziós értékeket ) na meg az élettartamat meg gyártási költséget ....


Volna még egy ötletem a co2 kivonásához a légkörből könnyedén ,ezzel az ötlettel mihez kezdjek ?



2018. okt. 29. 00:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

Semmi teendőd nincs.


99.999% hogy már valahol, valaki rég leszabadalmaztatta, vagy semmit sem ér, vagy olyan költséges gyártani, hogy nincs értelme.


El kell keserítselek, a fotelfeltalálóknak már nem terem babér. Az ötlet önmagában semmit sem ér, kész megvalósítást kell alárakni.


Amivel be lehet futni az általában akkora szopás, hogy nem éri meg vele foglalkozni. Lényegében le is írhatod. Milliónyi ötlet van, és a befektetők milliónyi ötletből válogathatnak.


Ezért mit tesznek? Olyan kész csapatba, üzleti tervbe fektetnek, ami már bizonyíthatóan működik. A piacon egy ötlet értéke ma már szinte nulla. Ezt sok startup beszélgetés alatt tanultam meg, és így van.

És még ezután is kb 5-10% túlélési esélye van, és ha befutott... na akkor lopják el a kínaiak és viszontlátod Banggoodon 10 USD-ért.

2018. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Tehát egyszerűen írd le, tedd közkinccsé hátha megvan az a 0.000000001% esély, hogy a világ több százezer kiemelkedő mérnökének 50 év alatt sem jutott eszébe.
2018. okt. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

Minden bizonnyal kitalálták már.

Ha mégsem, akkor szinte biztosan működésképtelen, rossz hatásfokú, drága, az élettartama csekély, környezetszennyező, bonyolult, nehezen gyártható vagy szerelhető. A fentiek közül egy vagy több jellemző rá.

Ha mégsem, akkor nagyon eltér az eddigiektől, annyira, hogy nem éri meg átállni erre, mivel a pótalkatrészek és egyéb infrastruktúra túl nagy költséget jelentene.

És még valami; elkéstél vele. 30-40 évvel ezelőtt még megérhette volna az átállás, ma már erre a kis időre teljesen felesleges.

2018. okt. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

A CO2-t igazán leírhatnád, érdekelne.

Bár... aki ezt kis betűvel írja...

2018. okt. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

értem itt a hatásfokat ,teljesítmény ,meg emissziós értékeket


Aki ezt a tervek alapján nem tudja kiszámítani az nem is tud megtervezni egy motort.

2018. okt. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Pl. úgy, hogy megépíted és saját magad kiméred ezeket a tulajdonságokat, csinálsz összehasonlításokat, majd ha ezek után is úgy gondolod, hogy ez tényleg annyira jó, akkor benyújtod rá a szabadalmat és ha elfogadják, akkor mehetsz vele kopogtatni a gyártók ajtajához (vagy ha felfigyel rá valaki, akkor ő fog sorban állni előtted). Vagy, kutatási szerződést kötsz egy gyártóval, ebben az esetben nyilván a gyártó követelni fogja, hogy siker esetén az övé lesz a szabadalom, stb., stb., de hát ha egyszer te magad nem tudod legyártani, kimérni és továbbfejleszteni az alapterveket, akkor nem igazán van más lehetőséged.
2018. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát, akkor megépítem magam a motort és majd meglátjuk mi történik ....
2018. okt. 30. 00:39
 8/17 veterán vas ***** válasza:
58%

Igazad van fuss neki!

Elvégre van a saját precíziós öntödéd, megmunkáló gépsorod, teljesen képben vagy az anyagismerettel, tervezéssel számításokkal. Na és -természetesen- mindehhez meg van a teljes körű anyagi fedezet is. Na akkor hajrá! ;)

2018. okt. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én már rendelek is egyet, de előbb kérlek építsd meg, hogy legyen mit bemutatnod.
2018. okt. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nézz utána a kickstarter projekteknek.

Ha jónak tűnik a cucc, meglesz a finanszírozás és a jogi védelem is.

Ha nem, hát legalább tudod, hogy megint spanyolviasz.


Tudom, milyen érzés lemaradni, a montik v-fékét megrajzoltam otthon középsulis elsősként, 8 évvel az első ilyen megjelenése előtt, én hülye fiókban hagytam.

Volt egy iskolai felhívás anno középsulisoknak Opel Astra dizájnok kitalálására, díjazással.

Nem kerültem be a látványtervemmel az első 10-be, de 2 év múlva viszontláttam a hátsó lámpáimat a 2. generációs Omegán. :D


Szóval ha magad nem tudod megállapítani, hogy amit kitaláltál, beválhat-e, van-e már iylen, ne hagyd annyiban, kicsi az esély, de ha bejönne, utólag állatira bánni fogod, hogy kihagytad.

2018. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!