Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elektronika: 0,6 mm-es 4,85...

Elektronika: 0,6 mm-es 4,85 ohm / 1 méter Kanthal huzal mennyire melegszik fel?

Figyelt kérdés
2019. jan. 6. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Erre a kérdésre nem tudok felelni. ( Elvileg 1000°C fölé is föl lehet fűteni - EHE-EHE .)

Úgy sejtem Kérdező, ezt a kérdést is te tetted fel:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


Szóval, ha fázik a lábad, megpróbálok segíteni.

Van nekem egy 60 wattos 40x32 cm méretű erőteljesen fűtó melegítőpárnám. Mondjuk, hogy egy pár talpbetét 375 cm^2 felületű!

Ha 1280 cm^2 felület 60 W-tal, akkor 375 cm^2 17,57 W teljesítménnyel fűt.

Szóval 18 W még egy szibériai sítúrához is elegendő.

Mondjuk, hogy van 2 db. 3,7 voltos tablet-akkumulátorod! // Síelés, vagy korcsolyázás közben kellemesebb lapos akkumulátorra hanyatt esni, mintha egy góliát-elem igyekezne befurakodni a bordáid közé. :( //


R = U^2/P -> 7,4^2/18 = 3,04 ohm


3,04/4,85 = 0,6268 m . . . Azaz a két talpbetétbe összesen 628,8 mm tiszta hosszúságú ellenálláshuzal kell. // A huzal végére hajlított szemek nem számítanak bele. //


Ez erőteljes fűtés lesz. Ha nem akarsz körömpörköltet, akkor a melegítést szabályozni kell!

A 21. százasban viszonylag egyszerűnek számító, 555-ös csipből, power-FET-ből, és néhány egyéb alkatrészből álló impulzus szélesség szabályzót javaslok.

2019. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem Én tettem fel, de hasonlót akarok csinálni!


9 voltos elemmel gondoltam felfűteni a szálat,de ha nem elég várok javaslatokat!

2019. jan. 6. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Hagyományos 9 voltos elemmel nem fog menni. 100 mA felett drámaian romlik a hatékonyságuk, és az még csak 1 W teljesímény... Ha már e-cigikben népszerű huzalod van, fűtsd őket a szintén e-cigikben használt 18650-es akksival, amik több tíz watton is jól mennek.
2019. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!