Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért 2db VVER 1200-as blokkal...

Miért 2db VVER 1200-as blokkal tervezik kiváltani a mostani 4db 440-es reaktort?

Figyelt kérdés

Szerintem több szempontból sem jó ötlet,kezdve a nagyobb turbinákból adódó sokkal nagyobb többletköltség,valamint a nehezebb karbantarthatóság miatt.

Szerintem kicsit egyszerűbb egy tervezett leállás egy 440-es blokknál,mint egy 1200-asnál.


2019. febr. 9. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt a reaktormérnökök, operátorok és az üzemeltetési és karbantartási személyzet tagjai jobban tudják.

Te pl. tudod milyen ezeknek a reaktoroknak a TMK-ja? Mert én speciel nem.

2019. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A nap- és szélenergia korábna ne próbáld paksot észérvekkel megmagyarázni, mert fölösleges.

Egyetlen észérv van, a korrupció és az, hogy orbán 1 geeci eladta a bulit az oroszoknak.

A többi nem fontos.

2019. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Műszaki jellegű,komoly kérdést tettem fel,nem vagyok kíváncsi a laikusok szél meg napenergiás ostobaságaira.


Ettől függetlenül a politikai részével egyetértek teljes mértékben,viszont a szakmai részbe ne keverjük bele,mert nem ez volt a kérdés.

O1G.

2019. febr. 13. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!