Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom kiszámítani,...

Hogyan tudom kiszámítani, hogy egy bizonyos tárgy (amely nagysága ismert) milyen messze van tőlem, abból, hogy mekkorának látszik?

Figyelt kérdés

Mennyire pontos lehet egy ilyen számítás eredménye? És ha pl. egy fénykép alapján szeretném elvégezni, befolyásolhatja e valami az eredményt?

Ha esetleg az objektum mérete csak kb. ismert és nem pontosan, meghatározható e, hogy pontosan mennyiben lesz kb.-i az eredmény?


2019. márc. 6. 15:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

De hogy valami konkrétat is írjak:

tangens(látszó szög) = valódi méret / távolság


[link]

2019. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 TappancsMancs ***** válasza:
Igen tényleg, én csak a méretarányra írtam egy lehetőséget.
2019. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Illetve igen, olyat valóban lehet még, hogy ha van a képen egy ismert méretű és távolságú tárgy, akkor ahhoz arányítva.
2019. márc. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!



"Én azt csinálnám, hogy ha lehet tudni hol készült, mint egy ismert épület, vagy szobor esetében, akkor megnézném google mapon a tereptárgyak figyelembevételével, hogy honnan készült és lemérném a távolságmérés eszközzel."


Ez a módszer működne akkor is, ha mondjuk egy teljesen merőleges torony különböző szintjeiről, vagy egy ház emeleteiről. Úgy tudom a Google a domborzatot is figyelembe veszi, de az épületeknél is? De ráállítom egy pontra, honnan tudja, hogy melyik szintről?


"Te nem látsz centiket, csak szögeket"

Igen erre rájöttem, mert amilyen távolságra tartom a mérőeszközt a szememtől, annyiféle az eredmény. De még mindig nem értem a szögeket. Vagyis azt értem, hogy kapom meg, de azt nem értem, hogy ha éppen a másik kettő közül hiányzik valamelyik, akkor hogyan tudom felhasználni, meg hogy hogyan határozták meg a szem látószögét?

2019. márc. 27. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!