Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz hogy a virus nem élőlény?

Igaz hogy a virus nem élőlény?

Figyelt kérdés
2019. jún. 1. 15:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
64%
Még szerencse, hogy az orvosi mikrobiológiai és immunbiológiai intézetben dolgozom, ott legalább nincsenek ilyen id.ióták, mint te, aki még mindig képtelen felfogni, hogy saját magának lőtt öngólt és csak égeti magát ;) ez olyan, mintha egy villanyszerelőnek próbálnád meg ekmagyarázni, hogy szereljen be egy égőt, vagy egy szakácsnak, hogy hogy süssön meg egy rántott húst. Számomra amit te hadoválsz erőlködve, az az abszurd, mert annyira szánalmasan butaság.
2019. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
26%

Arról nem tehetek, hogy biológusként nincsen rálátásod a teljes természettudományra.


Viszont azért az elég erős, hogy nem ismered el, a tudományban nincs egyetértés és egzakt definíció a témában. Illetve tényeket jelentesz ki.


Emiatt inkább magadra nézve kínos, hogy a tudományos munkaköröddel büszkélkedsz.

2019. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
66%

Felesleges negyedszerre is elmondanod, hogy egyáltalán nem vagy képben a biológia oktatással és hogy mennyire alábecsülöd, szerintem elsőnek is megértette mindenki. Engem ilyen dumával nem lehet kihozni a sodromból, amiket itt lenyomsz, csak magadat minősíted vele, meg ezzel a személyeskedéssel is, amit próbálsz erőltetni.

Engem nem tudsz meggyőzni arról, amivel elég régóta foglalkozom elég magas szinten. Szóval felőlem nyomhatod ezt a kamu dumát továbbra is, de attól még nem lesz igazad.

2019. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
36%
Most komolyan kezdjem el magyarázni egy tudatlannal, hogy mi a vírus? Találd már fel magad, és olvass utána, nem fogom egy gyökér el a szájába rágni édes istenem. Mint egy csecsemő
2019. jún. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
56%

Vírusokkal (is) foglalkozom, nem kell bemutatni őket.


Itt már rég nem arról beszélünk, hogy a vírus élőlény-e, úgyhogy légyszíves ne add a számba a szavakat. Ha visszaolvasol sehol sem állítottam ezt.


Újfent leírom, vitatott terület és megkötésekkel határterületi organizmus. A klasszikus leírás szerint nem sorolható be élőnek, de vannak életre jellemző tulajdonságai (kódrendszer, evolúció stb)


Itt már régóta arról van szó, hogy az élőlény definíció önkényes és a kivételek szerint formálódó emberi fogalom. Valaki valamikor kitalálta, hogy a többek között a "sejt" egy alapvető követelménye. Aztán jöttek érdekességek, fehérjeszintetizáló óriásvírusok, vagy épp parazitabaktériumok. Ebből is látszik, hogy a természet nem ismer éles határokat, amiket valami elméleti biológus önkényesen behúzott.


Biológiai szempontból szerves molekulákból álló struktúrákról beszélünk, szakmai szempontból csak ez számít - ezt te is jól tudod. Nem az, hogy milyen szempontok alapján kategorizálunk dolgokat.


Analóg az a téma, hogy a Plútó vajon bolygó-e vagy sem. A Plútó és a bolygókutatás szempontjából teljesen lényegtelen.

2019. jún. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
92%
Akkor továbbra sincs definíció arra, hogy mi az élő?
2019. jún. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
#6: Én is csak egy lány segítségével tudok szaporodni. Lehet hogy nem is vagyok élőlény..?
2019. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom mit lovagolsz a definíción, meg hogy ember alkotta. Minden definíciót az ember talált ki. És kit érdekel? A vírust nem tartja senki előnek a tudományban. Attól hogy te nem értesz egyet azzal, ami alapján "besorolták" ide, az egyéni szoc probléma, szerencsére nálad okosabbak döntenek ilyen dolgokban. Felesleges is hisztizned ezen.
2019. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:
#27 még a csigáig se érünk fel.
2019. jún. 2. 11:08
 30/61 anonim ***** válasza:
10%
A vírusok nem élőlények, nem mutatnak életjelenségeket, a szaporodásuk csak élő sejttel való kölcsönhatás eredménye, lényegében nem sokban különbözik attól ami egy nukleáris láncreakcióban történik a neutronokkal amik újabb atommagokkal ütközve újabb neutronokat szabadítanak fel.
2019. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!