Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Alumínium újrahasznosítása...

Alumínium újrahasznosítása hogyan történik?

Figyelt kérdés
Ha az alumíniumos italos dobozba belekerül valami ami nem oda való pl. műanyag ,üveg ,sár stb.. mit kezdenek vele ott ahol újrahasznosítják ? Vagy egyszerűen beletesz az ember valamit és összenyomja papír vékonyra és úgy adja le ,hogyan távolítják el mondjuk a műanyagot belőle ? Olvasszák az alut az újrahasznosításkor ?

2019. jún. 6. 20:43
 1/7 A kérdező kommentje:
1-szer vas átvevő helyen jártam és átnézték mágnessel az italos alus dobozokat . Gondolom réz , vas miatt. Tuti nem veszi észre a mágnes a műanyagot ezért kérdezem.
2019. jún. 6. 20:50
 2/7 anonim válasza:
Miért tennél az Al dobozba bármit? Egyébként logikusan nem tudják kiszűrni a sarat és egyéb dolgokat, ezeket a dobozokat összepréselik, előtte bevizsgálják, kiszűrik a rosszakat, az megy a végleges bontóba, a többit bálázzák, megy tovább, beolvasztás majd újra kiöntik, kinyomják (ezt már én sem tudom, szerintem nyomják egy nagy táblából.
2019. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
vannak furcsa emberek ebbe ne menjünk bele . Én biztos vagyok abban ,hogy belekerül az italosba sok minden mert szelektív gyűjtőhelyeken mindent kiraknak. Kocsigumitól kezdve sok mindenig. Tuti még véletlenül is belekerülhet oda sok minden.
2019. jún. 6. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Be lesz olvasztva, ami benne van, az gyakorlatilag kiég, ill. sűrűségkülönbség alapján elválasztható. Ami a dobozgyártást illeti, 0.4mm vastag lemezeket melegen hengerelnek (tábla vagy szélesszalag) és ezekből mélyhúzással gyártják a dobozt. A mélyhúzás több fokozatban történik, a fokozatok közötti hőkezeléssel. A húzási fokozatoknak megfelelően az anyag elvékonyodik, a késztermék falvastagsága kb. tized mm.
2019. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

A visszaforgatás során ledarálják a fémhulladékot, a darálékból meg már ülepítéssel, mosással stb. kiszedhető a nem alumínium hulladékrész nagyja.

A többi meg tényleg kiég visszaolvasztáskor.


Az újrahasznosított hulladék alumínium felhasználási köre nem teljesen azonos a "szűz", frissen előállított aluéval, éppen mert az ötvözet- és szennyező- tartalma nem stabil.

Van sok felhasználás, ahol ez nem gond.


Amúgy, hogy miért is lenne szennyezés az alu italos dobozokban, nos, ha valakinek van kedve, szedjen ki a kukából párat, garantálom, hogy minimum minden harmadikban lesz minimum egy cigarettacsikk.

2019. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
No ez nem is jutott eszembe ,de aki energia italt iszik az általában bagózik is szóval a cigicsikk helye sokszor az alus doboz :)
2019. jún. 7. 08:53
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Mobilhamutál. :)
2019. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!