Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti mit tudtok arról hogy Kína...

Toth Imre 93 kérdése:

Ti mit tudtok arról hogy Kína szeretne egy mesterséges Holdat kilőni a Föld közelébe hogy helyetesitsék az utca fényeket? Én a YouTube-on láttam egy külföldi csatornán.

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 16:11
1 2
 11/17 TappancsMancs ***** válasza:
Mondjuk tényleg - ha több ilyet állítanának pályára és közelebb, akkor mindig lehetne variálni a napfényes műholdakkal, de az erősen súrló fényt adna.
2019. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 TappancsMancs ***** válasza:
Olyat lehet, hogy a fellövést nem jelentik be, de azt minimum fogják tudni, hogy Kína valamit fellőtt. :) Mert az látják.
2019. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kit érdekel a gazdasági kifizetődés és a technikai megoldás, ha a feladat kivitelezhetetlen. Nem az volt a feladat, hogy legyen hasznos, hanem hogy világítsa meg az utcát (jobban, mint az utcai lámpa).

Egy utca nem egy kör alakú terület, hanem egy széles vonal. Komplikáció, ha kanyargós. És sok utca van.

Szóval éppen eleget lehet tudni róla: néphülyítés. Így utcát soha megvilágítani nem lehet. Mondom, utcát, nem egy kis darabját.

2019. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%
13 valamit félreértettél, nem a ma megszokott megvilágítást szeretnék elérni vele, hanem egy a hajnali napfényhez hasonlót. Mint ahogy a kelő Nap is eltérő módon világítja meg az utcákat, attól függően melyik merre áll a Naphoz képest, de mégis ad egy reggeli, pirkadati világosságot úgy összességében is. Valami olyat akarnak vele a kínaiak.
2019. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

"nem a ma megszokott megvilágítást szeretnék elérni vele, hanem egy a hajnali napfényhez hasonlót. Mint ahogy a kelő Nap is eltérő módon világítja meg az utcákat, attól függően melyik merre áll a Naphoz képest, de mégis ad egy reggeli, pirkadati világosságot úgy összességében is. Valami olyat akarnak vele a kínaiak."

Hát az tényleg nem fog menni.

Éppen, mert az a hajnali fény csaknem az egész égbolt által sugárzott szórt fény. Ehhez úgymond a légkörnek kell világítania.

Ilyet szerintem egy zárt felhőzet teljes megvilágításával lehetne elérni, ahhoz meg ezer műhold is kevés, hiszen néha még a nap is.

Vagy egy fluoreszkáló, neadjisten foszforeszkáló felsőlégkörrel, az EGÉSSZEL.

De az aztán tényleg a földi csillagászat halála lenne. Ha egyáltalán megoldható lenne, amit erősen kétlek.

2019. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 TappancsMancs ***** válasza:

Okés tényleg így nem volt pontos. A hajnali fény erejéhez hasonlót akarnak, tényleg nem pont olyat. A földi távcsöves megfigyeléseket ez nem érintené, mert teljesen a kiszemelt városukra fókuszálnának. Lokális lenne a terveik szerint.


Amúgy talán azért sem hallani róla, mert Kína most olyan ellenségféle, és amiben lehet nem mutogatják világszerte hol tartanak a dolgaikkal. Ilyenkor azért szoktak megkeresések lenni a bővebb információk miatt, és interjúkat kér a sajtó. De ebben nincs hír. Szerintem a közöltektől azért többre lenne kíváncsi mindenki és a média is úgy szokott viselkedni normál esetben. Szerintem akármennyire is titkos egyenlőre, ennél többet is el lehetett volna árulni a tervekről és arról, hogy hol tartanak a kísérletek. Egy SpaceX pl nem így nyilatkozott volna. Szerintem. Lehet bojkottálják a médiában, mert Kína ellen média hadjáratok is folynak, ez már csak így megy manapság. Szerintem lehet az is, hogy szándékosan nincs róla hír.

2019. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szirty ***** válasza:

"Azért kíváncsi lennék hogy a fizika ilyes fajta nem ismerete hogy vezetne ahhoz hogy saját magamat elpusztitsam"


Úgy hogy benyeltél egy áltudományos bulvár bullshitet.

Ettől még nem leszel önpusztító, de van ebből a fajtából olyan is...

2019. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!