Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a mesterséges intelligencia...

Ha a mesterséges intelligencia csak az emberiség kihalása után tér öntudatra, mennyi idő kell, hogy keresni kezdje teremtőjét és a fennmaradt információk alapján újra teremtse azt?

Figyelt kérdés

2019. febr. 22. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért csak utána? És ha utána, hogy nem merül le addig?
2019. febr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert évtizedekig gyűjti az információkat, mire öntudatra ébred. A napenergia, szélenergia élteti. Sőt saját maga működtethet erőműveket, amiket robotokkal karbantart, s a robotok is karbantartják magukat.
2019. febr. 22. 02:48
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, nem voltam még mesterséges intelligencia.
2019. febr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
54%
Hát, szerintem attól függ, hogy a menedzser hány oldalas sci-fit rendelt az írónál.
2019. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még az emberi öntudat alapját sem igazán ismerjük, a gépi intelligenciában ez a fogalom pedig sci-fi. A dolog már ott elbukik, hogy képtelenség vizsgálni, hogy egy gépnek öntudata van-e, vagy csak szimulálja.

Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ha léteznének erdei tündérek, akkor milyen spektrumot fedne le a szivárvány-hányásuk.

2019. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Egyelőre ismeretlen hardverű ,programú öntanuló rendszerről elég hasraütés tippelni, mennyi idő alatt mennyi tud fejlődni, főleg olyan szintre, amilyet ma egy AI sem tud, azt sem tudjuk, hogyan kell olyat csinálni.

A másik, szerintem egy AI csak folyamaton információ-bevitellel tud tanulni. Ha mi eltűnünk, nem kap tőlünk több infót, megfeneklik.

Az értelem kifejlődése embernél sem úgy ment, hogy ült a majom, morfondírozott, majd hirtelen megvilágosodott.

2019. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
További kérdés, hogy valóban az információ bevitel mennyiségétől függ-e az öntudat kialakulása. Szerintem nincs összefüggés a kettő között. Felfedezhet bonyolult összefüggéseket a nagy adathalmazban, lehetnek meglepően jó asszociációi vagy válaszai, de ettől miért kellene pl. önálló céljainak is megjelennie? Persze kikövetkeztetheti, hogy ha ezt vagy azt csinálja, akkor azzal javít a saját vagy a társai helyzetén, de ez még nem öntudat.
2019. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
Igen, igazán nem tudjuk, mi az az önevolváló programszerkezet, ami tudatot, öntudatot tud eredményezni.
2019. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minek teremtené újra?
2019. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Az embert megelőző evolúciós lépcsőről sem gondolta volna senki, hogy egyszer öntudatra ébred. Most keresi istent, ha nem találja, készít egyet a Biblia alapján.
2019. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!