Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elképzelhető olyan magas...

Elképzelhető olyan magas szintu életforma valahol az univerzumban, amely nem egy másik élő megevésére épul?

Figyelt kérdés

2019. júl. 30. 11:05
1 2 3
 11/21 TappancsMancs ***** válasza:
26%

Ilyen témában szoktak abba a hibába esni, hogy máshol is hasonló az életforma, holott ezt nem tudjuk jelenleg...


Olyan variáció is elképzelhető, hogy előállítják mesterségesen az élelmet maguknak, ami lehet kényszer is és az élővilág iránti kedvesség is.

2019. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Vajon CSAK a verseny fejleszti az inteligenciát?

És csak a "partnerekkel" lehet versenyeni? És csak életre- halálra menő verseny biztositja a fejlődést?

2019. júl. 30. 14:12
 13/21 Wadmalac ***** válasza:
28%

"Ilyen témában szoktak abba a hibába esni, hogy máshol is hasonló az életforma, holott ezt nem tudjuk jelenleg..."

Az evolúció mindenhol evolúció.


"Olyan variáció is elképzelhető, hogy előállítják mesterségesen az élelmet maguknak, ami lehet kényszer is és az élővilág iránti kedvesség is."

Na ez már más téma, az egy dolog, ha egy értelmes faj leáll más fajok felzabálásával, de értelmessé fejlődése közben attól még más élőlényeket evett.


Mi is át tudnánk állni totál szintetikus kosztra, csak ennek a technikája jelenleg nem elég fejlett, nem elég olcsó és nem elég termelékeny.

2019. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Wadmalac ***** válasza:
10%

"És csak életre- halálra menő verseny biztositja a fejlődést?"

Nem, a minél sikeresebb utódnemzés a cél.

2019. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell nagyon messzire menni, hogy példát találjunk, csak egy kicsit ki kell lépni a kereteink közül.


Itt a Földön is vannak iylenek, növénynek hívják ezt az életformát. Nem esznek más élőlényeket és - mondjuk egy bacihoz vagy egy amőbához képest - rendkívül fejlettek. Elképesztő szuperorganizmusokat alkotnak - amiket erdőknek hívunk.


Az már a mi hibánk, ha a fejlettséget magunkból kiindulva a technológiai fejlettséggel azonosítjuk. Miért kéne egy nagyon fejlett élőlénynek pont ugyanolyan módon fejlettnek lennie, mint mi vagyunk? Lehet, hogy a te vágyott élőlényeid a növények.

2019. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
Ha a növények ennyire szolidárisak egymással, miért nem nő a fenyőerdőben ibolya, vagy a mogyorófa alatt csalán?
2019. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 TappancsMancs ***** válasza:
0%

"Vajon CSAK a verseny fejleszti az inteligenciát? És csak a "partnerekkel" lehet versenyeni? És csak életre- halálra menő verseny biztositja a fejlődést?"


A másik élőlény megevését elérheti egy magas szintű életforma az életfelfogásával, gondolkodásával is, erre írtam az élelmiszerek mesterséges előállítását, mint lehetőséget. Természetesen feltételezve a magas szintű ismereteket a tárgykörről. Tehát nem mű kajákra értve. :)


- "Ilyen témában szoktak abba a hibába esni, hogy máshol is hasonló az életforma, holott ezt nem tudjuk jelenleg..."

- "Az evolúció mindenhol evolúció."


Jó, oké, csak se a kérdés nem evolúcióra értette, és én nem arról írtam, így egy magas szintű életforma lehetőségére írtam egy lehetőséget a kérdésre. Amúgy az evolúció is akár lehet máshol teljesen más, mert nincs erről kellő ismeretünk, hogy milyen kialakulási és fejlődési lehetőségek vannak és lehetnek egyáltalán. A Földi ismereteket ugyan ebben és másban is feltételezhetjük, de azt tudni kell közben, hogy az feltételezés.


Ez egy jó és érdekes meglátás:

"Mi is át tudnánk állni totál szintetikus kosztra, csak ennek a technikája jelenleg nem elég fejlett, nem elég olcsó és nem elég termelékeny."


Szerintem annyira talán nem is kutatják, de csak tipp, nem tudom, viszont az alábbit korrigálhatónak vélem. Ez ma amennyire tudom, inkább csak pár szintetikus fehérje és ilyenek előállítását célozták, de inkább csak így emlékszem.


- "És csak életre- halálra menő verseny biztositja a fejlődést?"

- "Nem, a minél sikeresebb utódnemzés a cél."


Itt úgy tűnik evolúció szempontból válaszoltál, pedig az evolúciós fejlődés az nem a fejlődés egyetlen területe. Persze a kérdés sem árnyalta ezt, így mondjuk csak hozzátettem kicsit. Az evolúció a természetes kiválasztódásra vonatkozó dolog, és bár rá lehet értelmezni mindenre, de az szerintem erőltetett lenne, megvan annak a maga területe, határa.


Egy tényleg magas szintű életforma nem evolúciósan fejlődik tovább, már ha tényleg annyira fejlett.

2019. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, sokkal jobbakat kaptam, mint reméltem.
2019. júl. 30. 20:59
 19/21 TappancsMancs ***** válasza:
0%

"Ha a növények ennyire szolidárisak egymással, miért nem nő a fenyőerdőben ibolya, vagy a mogyorófa alatt csalán?"


Bár nem vagyok botanikus, de szerintem azért, mert nem is lenne képes rá, és nem a fenyő "irtja ki", vagy lehetetleníti el.


Nézem mi volt eddig, és elírtam, de biztos érthető volt - remélem :) hiányzott a "nem"


A másik élőlény *nem megevését elérheti egy magas szintű életforma az életfelfogásával, gondolkodásával is


Távoli világok életformáinál jellemzően egy hibát gyakran elkövetnek, mégpedig azt, hogy a saját földi jellegzetességeket veszik kizárólagosan szóba vehetőnek. Olyan ez mintha egy amazonaszi törzs azon gondolkodna, hogy vajon távol, máshol vannak-e emberek, vagy értelmes lények és azt feltételeznék, hogy biztos ők is fúvócsővel vadásznak és biztos jó íjaik vannak. Vagy biztos fejlettebb íjakkal vadásznak. Pedig lehet nem is vadásznak. Na ilyen feltételezésekbe szoktak bocsátkozni távoli világok lényeivel kapcsolatosan is. Az egyik ebből kilépő feltevés, hogy talán nem is rádiójelekkel kommunikálnak, ami nagyon jó feltevés. Még az se biztos, hogy figyelik a rádió jel forrásokat, mert lehet nekik az már semmit se mond, ismerik és nem is nézik. Nekünk persze érdekes, mert még bőven nyújt új ismeretet.

2019. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Wadmalac ***** válasza:
28%

"Amúgy az evolúció is akár lehet máshol teljesen más"

Nem lehet más.

Ugyanúgy a körülményekhez legjobban alkalmazkodó egyedek szelekciója, az optimális alkalmazkodás irányába mutató fejlődés lesz az alapja.

2019. júl. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!