Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha bármelyik wikipedia cikket...

Ha bármelyik wikipedia cikket megnyitod, és a cikkben mindig rákattintasz az első linkre, előbb vagy utóbb, de mindig a filozófiánál fogsz kilyukadni?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam valahol és pár random témánál kipróbáltam és tényleg beigazolódott. De ennek mi a magyarázata?
2019. aug. 2. 10:26
 1/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Nyilván sok olyan dolog van, ami valamilyen szempontból valamiféle filozófiai kérdéskörrel kapcsolatban áll.


De cáfolatként:

Emlősök → Gerinchúrosok → Állatok → Eukarióták → Élőlény → Információ → Informatika (itt az első link az oldalon belüli link, ezért a másodikat vettem alapul) → Számítástudomány → 1940-es_évek → Évszázad → 100_(szám) → 100 → Évszázad (hurok keletkezett)

2019. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kivétel van, de azért érdekességként:

Szinusztétel - geometria - matematika - tudomány - megismerés - materializmus - filozófia.

(De a "Jupiter" cikkel már nem tudom ugyanezt megcsinálni. :))

Valószínűleg azért van így sok esetben, mert egyre általánosabbá válik a magyarázó szöveg, egyre elvontabb lesz, és az elvont dolgokból hamar a filozófiánál lehet kikötni.

2019. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
A wikipédia nem tekinthető tudományosan lektorált információgyűjteménynek. Emiatt persze hamar bevezeti a laikust az erdőbe és butaságra tanítja... Ha a részletek is érdekelnek, érdemes a forrásokat is megnézni.
2019. aug. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik érdekesség: egy csomó cikk esetében az ember ha így jár el, az Informatika szócikk magasságában esik csapdába, itt ti. az első link a Szakterületi alkalmazás, ez pedig az Informatika szócikken belülre vezet (ha meg a kérdéses szakaszon belül kattintunk az első linkre, az egy linkek nélküli szócikkbe (Gazdaságinformatikus) visz). Ez történik, ha a Vöröseltolodás, Kisvakond, MIÉP és (dobpergás) Filozófia szócikkekből indulunk ki (tehát voltaképpen minden, ami a Filozófia szócikkbe fut, végső soron az Informatika/Gazdaságinformatikus szócikkben végződik). Ez azért van így, mert sok cikk kezdődik valamilyen nyelvre való utalással (a Fizika pl. azzal, hogy ógörögül (ez egy link) mi a fizika etimonja), a Nyelv pedig a Kommunikáción és az Információcserén keresztül az Informatikába torkollik.
2019. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszoló által említett "Jupiter" oldallal kezdődő kattintgatás is a másik válaszoló által említett informatikába torkollik. :)
2019. aug. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!