Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz az állítás, hogy a fehér...

Igaz az állítás, hogy a fehér bőrű embereknek van egy jellegzetes illata a barna bőrű emberek számára - ha igen, mi a biológiai indoka (részletek lent)?

Figyelt kérdés

TILOS A RASSZIZMUS!!!


Amikor még kb 20 éve voltam általános iskolás, mesélte a tanárnőnk ezt a tényt.


Nem furcsa vagy kellemetlen szagot éreznek, csak valami különös illatot - minden fehérnél ugyanazt. Ez igaz?


Ha igaz, biológilag ők miért érzik ezt? Mi az a dolog bennünk, amit nem érez egy fehér egy fehéren?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 10. 17:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
Van egy könyvem, amit egy indián sámán írt. Ebben azt írja, hogy minden ember bőrének van egy természetes, egyéni illata. De ezt az illatot elnyomják a különböző kozmetikumokkal. Eszerint nem a fehérek bőrének illatát érezzük egymáson, hanem a kozmetikumok illatát. A barna bőrűek kevesebb illatszert használnak általában.
2019. aug. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 EagleHUN ***** válasza:
56%

Csak tapasztalatból tudom megerősíteni de pont a fordítottját. A barna bőrű iskolatársaknak volt elég fura szaga pl testnevelés óra után az öltözőben.

Nem tisztálkodási szokásból adódott a dolog.

Tiszta rendes gyereknél is lehetett érezni, egyszerűen az izzadtsága különbözött.

Elég erőteljes egyébként.

Sajnos egyiket se kérdeztem hogy ők éreznek e nálunk fehérebbeknél hasonlót...

2019. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Bécsben dolgoztam egy darabig.

Gyár volt és én diplomás, irodai munkát végeztem, de ettől függetlenül volt szabványruházat, amit mindenkinek öltözőben kellett átvennie.

A külföldiek szinte mind fizikai munkát végeztek és bár rajtam tipródtak egy kicsit, végül bevágtak a külföldiek közé, illetve mondjuk úgy, hogy azt az öltözőt jelölték ki számomra és nem azt, amit a közvetlen munkatársaim használtak.

Valaha a két öltöző egyforma színvonalú lehetett, de az idők folyamán a melósoké alaposan megkopott, piszkosabb és rondább lett. Meg persze büdösebb is, mert egyszerűen oroszlánszag volt.

Csak páran voltunk európaiak, volt egy magyar még, két lengyel, meg egy cseh, a többi mind színesbőrű, néger, arab, meg ázsiai, meg más nációk, de tömény stinktje volt a levegőnek, bemenet, kimenet bőséggel fújtam szét egy kis Boss-t, meg magamra is, mert néha szabályos öklendezés kísértett meg.

Annak megállapítására, hogy honnan származott a bűz, nem vállalkozom, mert lehet fiziológiai, vagy kulturális eredete.

Végül találtam Németországban jobb helyet, többet is fizettek, meg németek között voltam, érdekes módon csak pár külföldi volt, azok is mind oroszok, de ott nem volt ilyen probléma.

2019. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Rumli bátya szerint olyan a fehérek illata,mint a citromos bútortisztítónak
2019. szept. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!