Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mensa egyesületbe mennyire...

Mensa egyesületbe mennyire nehéz belépni?

Figyelt kérdés
Aki volt már teszten,számoljon be róla...mennyire nehéz,mennyire elég az idő.Stb
2019. aug. 13. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy barátom, akit felvettek, de azt mondta hogy nem éri meg, a találkozókra az átlagnál kattantabb arcok járnak, és incelek, rengeteg incel
2019. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Általában azok akik odamennek eléggé biztosak a dolgukban, vagyis egy egészséges önismeret sokat segít. (Azért a legtöbb ember ha nagyon belegondol, fel tudja mérni magáról, hogy nagyon intelligens vagy sem.) Emiatt viszont az van, hogy aki odamegy, annak annyira nem szokott nehéz lenni (és az idő is elég), pont azért, mert akinek nehéz lenne, az viszont többnyire nem megy oda. Úgyhogy a tesztet írók nagyjából fele-harmada megy át, és aki nem megy át, tudtommal az is közel szokott lenni, de ez utóbbiban nem vagyok biztos.
2019. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem teljesen egyéni, hogy ki hogyan éli meg. Van sok agresszív, magától elszállt kattant arc, az biztos. De nekem például rengeteget adott a Mensa tagság.
2019. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha, elég okos vagy, akkor minden gond nélkül menni fog, ha nem, akkor meg megszakadhatsz, akkor sem fog sikerülni...


van egyébként egy próbateszt a honlapon, ha azt kimaxolod, akkor van értelme próbálkozni. ha az sem sikerül, akkor teljesen felesleges.

2019. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha ez neked ekkora kétséget okoz, és itt kell megkérdezned, akkor inkább hagyd.

A próbatesztet kitöltheted.

2019. aug. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Az mindegy, mennyire nehéz és hogy mennyi idő van rá. Teljesen szabványos az eljárás, melyen ha 140 felett teljesítesz, bekerülsz, ha alatta, akkor nem. (A 140-ben nem vagyok biztos, rég volt, amikor én megcsináltam a tesztet.)

Hogy jó-e Mensa klubtagnak lenni, vagy nem. Hát, nem tudom. Szerintem minél okosabb valaki, annál ritkábban találkozik hozzá hasonlóval, pedig biztosan szeretne. Eszerint tehát jó lehet. Nekem viszont, aki pont lemaradtam róla nem biztos, hogy jó lenne nálam okosabbak társaságában, mert esetleg feszélyezne az értelmi fölényük. Nekik meg biztos, hogy nem lenne jó, ha én ott lennék, mert ilyenekkel az utcán is talalkozhatnak, ha akarnak. Szóval, jól van ez így.

2019. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem biztos, hogy jó lenne nálam okosabbak társaságában, mert esetleg feszélyezne az értelmi fölényük"

A minap a sebészeti osztályon egy rezidens odaült az ágyamra és megkérdezte tőlem, hogy kicsoda vagyok. Azt is elárulta, hogy amiatt érdekli, mert a professzor úr nagyobb tisztelettel beszél velem, mint a feletteseivel, vagy az egyetem rektorával. Elmondtam neki, hogy a "professzor úrnak" kémiát és fizikát tanítottam a középiskolában. És a sok zseni közül - akikkel életem során találkoztam -, ő volt az egyik zseni. Rendkívül jó felfogó képességgel, jó lényeglátással, kiváló memóriával. A mi beszélgetésünkben is felmerült a kérdés a szellemi fölénnyel kapcsolatban. És én a saját tapasztalatom alapján csak azt tudtam mondani, hogy az ember csak úgy vitatkozzon és érveljen, csak olyan dologról nyilatkozzon, vagy beszéljen, ameddig a saját világképében a bizonyosság talaján áll. A zsenik több alkalommal is tettek föl olyan kérdést, amire azt kellett mondjam, hogy nem tudom, de utána nézek. És nem kezdtem el olyan magyarázatot, amiben nem voltam 100%-ig biztos. Sosem rizsáztam. Emiatt nyertem el a bizalmukat is, hogy amit mondok, abban megbízhatnak. Mert az úgy van, ahogy mondom. A zsenik okosabbak és gyorsabbak voltak nálam, mégis elismertek mesterüknek, mert jól treníroztam őket. És biztos alapokat szedtek össze nálam. De én erre voltam kiképezve, és sosem akartam Nobel díjas elméleteket gyártani. Én tanítani akartam. És a zseniket is szerettem. Meg a átlagos vagy gyenge képességű nebulókat is szerettem.

Ha tudod a helyed a koordináta rendszerben, és a szereped meg az énképed összhangban van, te is ugyanolyan értékes vagy, mint a zseni. Ő is teszi a dolgát a rendszerben. Meg te is teszed a dolgod a rendszerben.

Ne zavarjon a szellemi fölényük egy percig sem!

2019. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Van egy elit klub, ahová csak azok kerülnek be, akiknek 38-asnál nagyobb a lábuk. Odamész, megmérik a lábad, igen egyszerűen eldönthető, hogy bekerülhetsz-e, vagy nem. Akinek kicsi a lába, annak lehetetlen, akinek nagy, annak egyértelmű.

Akinek elég nagy lábat örökölt, az szabadon eldöntheti, hogy akar-e a Nagylábúak Egyletével időnként büszkén felvonulni protekciót remélve, vagy inkább valami hasznosat kezd a lábméretével.

Ez ilyen.

2019. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#3 válaszolót kérdezném


Mit csináltok a mensa klubban? Jársz te is társasozni?

2019. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!