Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Győrben melyik Aikido egyesüle...

Győrben melyik Aikido egyesületbe érdemes belépni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben neki szeretnék állni aikidozni Győrben, de nem tudom melyik sport egyesület jobb, rosszabb, vagy hogy mik a lényegi különbségek? Miben jobb a Bonsai Aikido és a Hercules DSE? Teljes mértékben kezdő vagyok a küzdő sportok terén, ezért kérdem. 22/F
2011. jún. 25. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

nem gond ha kezdő vagy a küzdősportok területén, ugyanis (félretéve a mentalitást) M.országon az oktatott aikido, néhány japánban tanult mestert esetleg leszámítva, NEM szól küzdelemről, mozgásforma, vagy mozgásművészet.

miután gyakorlatilag nincs sok köze a japán aikido-hoz, ezért nem tudom van-e értelme még szétválasztani a különböző egyesületeket?

egyébként, lehet hogy egyik egyesületben.. milyenebb edzés is lehet? mivel nem alkalmazott harctechnikákról van szó, csak mozgásról, elképzelhető, hogy nincs nagy különbség az edzések között. tehát csak a te belátásodon múlik, hova mész gyakorolni.

2011. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az aikido csak úgy ér valamit ha kombinálod mással is. Például: Wing Tsun kung-fu + Aikido. Győrben biztos, hogy van mindkettő. Csináld egyszerre a kettőt, wing tsun-t 4 évig, aikido-t 6 évig (kicsit húzd tovább az aikido-t). És így már oké lesz.
2011. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aikidonak mindenképpen neki fogok állni, később talán másnak is, egyenlőre egyet. Időközben kiderült hogy egyik egyesületnél 2 danos az edző, a másiknál 4. Így erősen húzok az utóbbi felé, csak ott az edzés időpontokkal nem vagyok megelégedve. Heti három alkalom, míg a 2 danos esetében heti három nap, abból 2 nap 2 edzés, reggel és este, összesen 5 edzés. Ezért nem tudom, hogy jobb edző kevesebbszer vagy gyengébb edző többször. De még kitalálom...
2011. jún. 27. 18:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Győri edzésről van szó, akkor a Tóth Istvánhoz menj, az a jó.
2011. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nah végre! :D Ilyen választ vártam, hogy melyik jó, hova érdemes menni. Köszi! :)
2011. jún. 28. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!