Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miskolci egyetem turizmus és...

Nikii2019 kérdése:

Miskolci egyetem turizmus és vendéglátás? Az igaz h erre a szakra csak "buta" emberek járnak? Meg h" ez nagyon könnyű? " "még a hülye is elvégzi" szak .

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek róla??

Ezzel könnyen el lehet helyezkedni a nagyvilágban??

Akár külföldön is?

Mennyi az átlag fizetés??

(Nem szeretnék sértő válaszokat kapni)


2019. szept. 18. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Aljából is a legalja egyetem és szak :)
2019. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem ismerem a miskolci egyetemet, de szerintem a "diplomás pincér képzésen" végzők java, az mindenhol diplomás pincér/recepciós stb lesz. Persze el lehet vele helyezkedni, elvégre az egész vendéglátóiparban emberhiány van, és nem csak Magyarországon, a diploma meg azt(is) jelenti, hogy legalább egy nyelvet, legalább középfokon beszél az illető.

Ha érdekel csináld, de legalább két nyelvet tanulj meg felsőfokon, ha tényleg karriert akarsz vele csinálni, és nem leragadni pincérnek/recepciósnak.

2019. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Helytől függetlenül nincs róla jó véleményem. Az ilyen végzettségűek elég nehezen találnak állást, akár állami, akár versenyszférában.

A Miskolci Egyetem pedig semmivel nem rosszabb a többinél, amúgyis mindegyik egyetemről hallani rosszat. Az ELTE-ről például közmondásos, hogy "oda csupa gyökér jár".

2019. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Gyakran fordul elő, hogy valamiről "buta" és "nagyon könnyű" olyanok véleménye, akiknek fogalmuk sincs, miről beszélnek, de annál magabiztosabban teszik.

Igen, van különbség szakok és szakok között. Az azonban mindre vonatkozik, hogy ott lehet vegetálni, és aztán az életben is ezt folytatni, meg lehet keményen dolgozni, és az életben azt hasznosítva, vinni valamire. Mondjuk arra, hogy igényes legyél és igényeidet ki is tudd elégíteni.

Tehát végezd el ezt a szakot, ha ehhez érzel leginkább kedvet. De csak akkor, ha a maximumot hozd ki belőle. Beleértve a szakmát, a nyelveket és annak megtanulását, mi mindent érdemes járulékosan még elsajátítani az érvényesüléshez (és a jó élethez). Mert akármit végzel el, lehet, hogy az alján kezed, de a környezeted átlátásától, az önálló cselekvés képességétől fognak észrevenni, kiemelni és leszel nem csupán egy pincér vagy recepciós a sok közül. ÉS ezen múlik az is, segédszemélyzet, vagy vezérigazgató válik e idővel belőled.

2019. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát azért óriási múlik az egyetemen és a szakon meg a közösségen.


Pécsen minősíthetetlen pl a mérnök-infó szak. Bp-n sokkal többet ért a képzés maga a szaktársak húzóerejével.


Óriási előny ha jó a közösség és nem buta emberekkel jársz egy egyetemre.

2019. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%

A Miskolci Egyetem alapból nem egy magas színvonalú intézmény, a szakra pedig - ez pedig tagadhatatlan - nem különösebben a tanulás iránt fogékony emberek felvételiznek és végzik el. Na persze ahogy az előttem kommentelő is leírta, függ az évfolyamtól (közösség) is.

Elhelyezkedéshez annyit, hogy gagyi diploma mindenhol (minden országban) van.

2019. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!