Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha máshogy alakulnak a dolgok,...

Ha máshogy alakulnak a dolgok, az 1200-as években sikeres lehetett volna már Amerika meghódítása?

Figyelt kérdés
tudom itt minden feltételes mód, de ha jól szervezkednek Európán belül, és sikerül elérni az újvilágba, ugyanaz lejátszódott volna mint később? vagyis eleve akkoriban voltak olyan hajók amik képesek voltak már ilyen tengeri útra? és szerveztek volna olyan utánpótlást katonákból hogy gond nélkül lenyomjanak minden őshonos népet ott? volt ilyen jó a kommunikáció, szervezettség, tervek összehangolása az érett középkorban?
2019. okt. 27. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

A történelemben fölösleges a mi lett volna ha. Minden IS máshogy alakult volna, ha nem így alakult volna, ahogy.

ha hamarabb találják fel a kereket, és ha Hitler nyert volna, akkor most a Plútón motorozhatnánk. Hülyeség? Igen, az, nem tudjuk, mi lett volna.

2019. okt. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán vannak még puskáik, nem biztos, hogy lenyomják őket. Ráadásul ha Európa Amerika meghódítására koncentrál, akkor a tatárok elfoglalják egész Európát.
2019. okt. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt, a technikai feltételek nem lettek volna adottak. Az 1200-as években nem tudtak óceánjáró hajót építeni, persze fizikailag képesek lettek volna rá, ha nagyon tanulmányozzák a kérdést, de pl. nem létezett iránytű, nem volt meg egy csomó tudományos eszköz (matematikai ismeretek stb.), ami ahhoz kellett volna, hogy tudjanak navigálni. Így nem igazán vállalkozhattak volna egy ilyen útra, igazából ez még az 1500-as években is komoly kihívás volt!


De ami ennél is fontosabb: Európa expanziójának, a gyarmatosításnak, a világkereskedelemnek még nem jött el az ideje, erre sem társadalmilag, sem politikailag, sem gazdaságilag nem állt még készen Európa. A 13. század még bőven a feudalizmus ideje volt, az igazi lovagkor, ahol a társadalmi elit földbirtokokkal rendelkező arisztokrata volt, akiknek az idejét a lovagi tornák és a háborúk töltötték ki, a földjeiken pedig a nép jobbágyként dolgozott. Voltak városok is, viszonylag nagy hatalommal, de a városoknak a világa külön valami volt, az ipar céhes keretek között működött, a kereskedők kommunákba szerveződtek, még a kapitalizmus csírája sem nagyon alakult ki (eltekintve Észak-Itáliától, Flandriától, de ezek elszigetelt területek voltak). A részvénytársaságos forma, a nagy gazdasági szervezetek, csoportosulások, a vállalkozókedv még nem hálózta be úgy Európát, mint az 1500-as években. A 13. század még a lovagok és a feudalizmus világa, sok helyen még a pénzforgalom sem alakult ki, nem hogy nekiállhattak volna gyarmatosítani... A gyarmatosításnak ugyanis az a lényege, hogy kereskedőtársaságok olcsó nyersanyaghoz jussanak, olcsó munkaerővel dolgoztassák fel a nyersanyagot, amit jó áron eladnak. Itt viszont még Európa közel sem tartott 1200 körül...


Még ha el is jutottak volna Amerikába, talán néhány szerzetes alapított volna valamilyen plébániát, esetleg püspökséget az indiánokból, de abban az értelemben, ahogy te gondolod "nem tudtak volna mit kezdeni az egésszel."

2019. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!