Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Üvegolvasztásnál mennyi esély...

Üvegolvasztásnál mennyi esély van repedésre/törésre?

Figyelt kérdés
Üvegpipa egyik nyílása kelleténél kicsit tágabb, ezt akarnám beszűkíteni. Probléma az, hogy nagyon vékony ott az anyag, félek melegítéskor/alakításkor elrepedne.

2019. nov. 8. 14:05
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

A melegítés és hűtés sebessége a trükk. Minél lassabb mindkettő, annál kisebb a repedésveszély.

És nem mindegy, mivel melegíted, mekkora és mennyire eloszló hőt ad.


https://www.youtube.com/watch?v=PISip-Pp_z4

2019. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lassú hűtés lesz
2019. nov. 8. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy profi üvegtechnikust! Ha viszont magad akarod megcsinálni, vegyél üvegcsövet, és előtte gyakorolj. Ne rögtön azzal az üvegpipával kezdj!
2019. nov. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz gyakorláshoz üvegcsövet szerezni, üvegestől próbálj üveghulladékot kérni.

Bár a szélek élesek, ha ügyes leszel, nem vágod meg az ujjad.

Valamikor én is szórakoztam azzal, hogy vékony üvegcsíkot megcsavartam.

Az éles részeket csiszolópapírral lehet elsimítani, de csak nedvesen.

Az üvegpor nem túl barátságos az ember tüdejéhez.

2019. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül normálisan olvasztani sem tudtam, szóval hanyagoltam is az egész megközelítést. Azóta találtam más megoldást
2019. nov. 16. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!