Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyetem külföldön?

Egyetem külföldön?

Figyelt kérdés

Dél-Koreába szeretnék menni egyetemre. Rengeteget kell majd tanulnom,tudom. Nehéz oda bejutni? Nehezebb,mint M.on egy egyetemre? Környezetvédelmet tanulhatok úgy,hogy előtte erdészetet tanultam? Vagy akár magyar nyelvtanárnak is kiképezhetem magam? Vagy nyithatok ott éttermet? Akár westerneset,vagy akármilyen? Utána ott dolgoznék és laknék,ha minden jól megy. Tudom.. Hatalmas álmok és nehéz lesz megvalósítani,de én ezt szeretném. Képes vagyok érte sokat tanulni,csak teljesüljön az álmom. Melyik változatnak látjátok nagyobb esélyét? Melyik változattal van nagyobb esélyem,hogy ott tudjak élni? (Az egyetemet mindenféle képen ott végezném,ha sikerül majd bejutnom.)


Előre is köszönöm a válaszokat. Mindenki válaszát szívesen elolvasom. Legyen az tapasztalat,vagy éppen csak úgy gondolod,hogy így van. Ha rossz tapasztalatod van,vagy akármi,azt is nyugodtan írd le.



2018. júl. 23. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a 'Közoktatás' kategória 'tanulás külföldön' részlegében több választ kapna.


Nézz utána az ottani felvételi rendszernek, és persze a vízumnak, no meg az árfolyamoknak. Diák vízummal dolgozhatsz ott? Ez is nagyban számít. De most kimenni akarsz oda dolgozni, vagy egyetemre akarsz menni? Beszélsz kóreaiul? Vagy elkezdted már?

Közvetítő céggel mennél, cégen belül, baráttal, vagy egyedül?

2018. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Akkor átírom majd oda is a kérdést. Barátaimmal mennék. elkezdtem már tanulni a nyelvet. A többi dolognak meg utánanézek.

Hálás köszönet. :)

2018. júl. 23. 14:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Először tanulni. Persze majd valamiből el kell látnom magam,szóval majd dolgoznom is kéne. De akkor csak egy kávézóba vagy valami kevesebb fizikai leterhelésű munkát keresnék. Aztán ha elvégeztem az egyetemet,akkor gondolkodnék az életem többi részével,hogy hogyan is legyen tovább.
2018. júl. 23. 14:14
 4/5 anonim válasza:
Sok sikert, realis celok. Valoszinuleg nehezebb ott az egyetemre bejutni, ettermet nyithatsz.. Tobb dologra nem tudok valaszolni.
2018. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát. Meg fogok szenvedni a véghez vivésében,de minden tőlem telhetőt megteszek,hogy sikerüljön. Ha meg nem sikerül,akkor sem leszek szomorú. Legalább megpróbáltam. :)
2018. aug. 3. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!