Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kerülnek a maradványok a...

Hogy kerülnek a maradványok a föld alá?

Figyelt kérdés
Miért kell a régi korok emlékeit a föld felszíne alatt keresnünk? Hogyan és miért kerülnek ilyen mélyre? Honnan "jön" az a talajréteg, ami rárakódik az évszázadok, -ezredek alatt?
2010. júl. 18. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez körülbelül olyan kérdés, hogy: "Hogy lesz poros a lakásom?"
2010. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Mivel a föld felszíne erodálódik, az időjárás miatt újabb és újabb rétegek keletkeznek rajta a szélnek köszönhetően.Így kerülnek lejjebb a talaj rétegekben és az eső is elősegíti,hogy ne legyenek szem előtt.(be mossa a talajrétegekbe)
2010. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a kérdésed. :)


No szóval a Föld felszíne, attól függően, hogy épp milyen a környezet általában vagy erodálódik, vagy épp ellenkezőleg, üledéklerakódás történik, tehát folyamatosan új kőzetrétegek képződnek.


Ha pl. egy állat elhull, akkor mi történhet vele.

1. Olyan helyre kerül, ahol az erózió a jellemző, ahol a víz, szél, stb folyamatosan rombolja a talajt. Egy állati maradványnak bizony ilyen helyen, ahol az erózió még a kemény kőzetet is lerombolja, ott semmi esélye, egyszerűen szétmállik.

Így ebből nem lesz maradvány.


2. Ha olyan helyre kerül, ahol viszonylag gyors üledékképződés van. (Pl belesülyed egy mocsárba, amit később elönt a tenger és rengeteg üledék rárakódik), akkor viszont van rá esélye, hogy ne bomoljon szét, hanem a kőzetrétegek szépen megőrízzék úgy ahogy van. (Persze itt is átalakul a csontozat, de a formája megmarad.)


Az egyéb régészeti, stb. maradványokkal ugyanez a helyzet.


Leegyszerűsítve:

Azért vannak a Föld alatt, mert ha nem ott lennének, akkor nem maradtak volna meg épségben.

2010. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó kérdés. Pont múltkor gondolkodtam el ezen én is.


De azért a földi erózió ennyire nagy lenne. egyes városok romjait 4-5 méter mélyen kapirgálják ki a régészek.

2010. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű mostanában sok helységet öntött el a sárlavina.Ha nem takarítanák el akkor évtizedek alatt a föld alá kerülnének az ott levő dolgok.
2010. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. júl. 18. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!