Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nyugati horizonton éjszaka...

A nyugati horizonton éjszaka és hajnalban is látható egy nagyobb vibráló fényes "csillag"! Tipp?

Figyelt kérdés

Nyáron is ott látható,minimális különbséggel az év többi évszakához képest. Nagyon a horizonton van.. én is csak akkor látom amikor településen kívül vagyok a semmi közepén egy réten vagy egy dombtetőn!

A Vénuszra is gondoltam,de az reggelenként keleten bukkan fel "állítólag"!


2019. dec. 3. 18:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen mindig ott van,kvázi nem olyan mint a Vénusz,hogy reggelre már totál máshol van,de jelzőfény viszont nem lehet mert minimálisan mozog azért évszakonként.
2019. dec. 4. 04:34
 12/16 anonim ***** válasza:
A Napot jelenleg a Jupiter, a Vénusz és a Szaturnusz "követi" ezeket láthatod sorban este nyugodni az ekliptika vonalában. A Vénusz nem tudom, "mekkora" most, mert Pesten vagyok, ha nagy, akkor azt látod, a másik kettő mindig akkora, azok felismerhetőek, amúgy sem másznak el onnan csak évek alatt. A Nap érte be őket, vagyis nyáron ezek később, éjfél felé nyugodtak. A Vénusz könnyen elvándorol, ma itt van, holnapután máshol, vagy nem látható... A horizont közelében minden erős fény vibrál, mert vastag feláramló légrétegen át nézed, amúgy maga a csillag nem vibrál.
2019. dec. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A 3 közül valamelyik lesz az!
2019. dec. 4. 05:14
 14/16 anonim ***** válasza:
Tudsz esetleg fényképet készíteni róla?
2019. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Próbáltam de nagyon nudli,semmilyen minőségűt csinált ez a mobil. De amikor legközelebb arra járok valamit bevetek!

Szerintem Vénusz,Jupiter közül kerül ki a győztes.

2019. dec. 4. 08:52
 16/16 anonim ***** válasza:
Szóval. Nem nagyon van nyugati irányban olyan csillag ami ennyire fényes lenne. A szíriuszra tippelnék de az nyáron nem látszik, télen pedig későn delel. Olyan csillag nincs ami mindig ugyan ott van látszólag. A Föld forog kering, és közben a tegelyének a dőlésszöge is változik látsd évszakok. Az egyetlen olyan dolog ami egy helyben áll ismételten csak látszólag, az a polaris (sarkcsillag) nyugaton amit láthatsz az a Vénusz. De az is vándorol valamikor keleten látni napkelte előtt. De rengeteg információ hiányzik. Ezt még így 10 évnyi tapasztalattal sem tudnám megmondani. Tudnom kéne, hogy télen hol látod, nxáron hol látod hány órától hány óráig. És hogy honnan nézed csak mert ha már lentebb mész 1000 kilométert mert mondjuk Görögországban sütteted a hasad, már nem azt látod mint itt.
2020. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!