Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni egy fehér...

Honnan lehet tudni egy fehér vagy egy barna bőrű emberről, hogy cigány származású, tehát mik pontosan a cigány külső rasszjegyek?

Figyelt kérdés

#fehér bőr #barna bőr #fehér bőrű cigány #barna bőrű cigány
2020. jan. 5. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Erős fekete haj, barna szem, meg ide jönne a barnás árnyalatú bőr. Meg amúgy másabb a test szagúk is a cigányoknak. De ha ápolt, tisztálkodik, használ kozmetikumokat akkor az nem fog feltünni. De az alap az amit írtam elsőnek.

De ugye ugy vannak már keveredve... Szóval van olyan család is (személyesen ismerem) mindenkinek kék szeme van. Nem az a tiszta kék, hanem ilyen szürkésebb. Onnan tudtam hogy valaki rokonja a srácnak, hogy láttam a szemét. Az egész család kék szemű.

Meg vannak olyan fehér bőrűek, hogy engem lecigányoznak mellette. Nincs már különösebben annyira ismertetőjük, max akik nem keveredtek.

De ha rá keresel neten lehet ír még pár ilyet. De azok csak a tiszta vérüekre lesz jellemző, nem a természetes szőkékre és a kék szeműekre.

2020. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz ezt megfogalmazni. Ha itt nőttél volna fel mifelénk, (Baranya megye) akkor ránézésre tudnád ki a cigány. Valahogy látszik.
2020. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Akik keveredtek, azok már nem is cigányok. Sokakról nem mondanád meg. Nekem van több ilyen ismerősöm is, 1/4, 1/8 rész cigány származás. Lehetetlen megkülönböztetni a magyaroktól őket.

Nem is tartják magukat cigánynak és ugyan úgy lenézik a bűnöző putris réteget.


Akik viszont nem keveredtek, már pedig ez a gyakoribb, azok nagyon jellegzetesek kulturálisan is. Már a járásukról felismered, hogy cigány.

2020. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
A cigánynak mindig foltos az ínye.
2020. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezeket a Gyors és Kedves válaszokat,egyébként bevallom teljesen őszintén,hogy én szerbiai fehér bőrű cigány vagyok,de sajnos még nem tudom mik is pontosan azok zy úgynevezett rasszjegyek amikről általában minden cigány megmondja rólam,hogy cigány vagyok,egyébként apai részről van bennem cigány vér a szerb és a szlovákon kívül és anyai részről zsidó vér is folyik az ereimben a kun,a magyar,a romániai magyar meg egyéb nép is.
2020. jan. 5. 20:29
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem mélybarna a hajszínem és a szemem színe sötétbarna és az eddigi legutolsó válaszolónak szeretném írni,hogy az én ínyem színe mindenhol rózsaszín.
2020. jan. 5. 20:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Tapasztalt tudományos kutatónak kell ahhoz lenned, hogy rasszjegyek alapján ismer fel ilyen dolgot.

Az agy egyik különleges képessége, hogy tudatos és tudattalan információkat raktároz el, amikor észlel (mondjuk egy cigányt), akkor ezeket előhívja, egy részüket tudatosan, másokat anélkül. Ezért lehetséges, hogy aki egy - akár vegyes keverék népességgel él hosszabb ideig, kapásból felismeri és megkülönbözteti őket. Ez a képesség bizonyos tanulással, sok ismerettel és tapasztalattal, közelíthető, de egy gyerekkorától ilyen közegben élőt nem nagyon fog utolérni.

Ezért írhatják itt egyes tájakon élők, hogy ők kapásból és ezer közül. Ha kérded, sok megkülönböztető jegyet fel fognak sorolni, néhányat meg se tudnak fogalmazni, te pedig nem fogod tudni használni tapasztalat (azaz ott leélt néhány év) nélkül.

2020. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Lejárató hadjáratot tartanak a közösségi oldalakon és itt. Ezek a tumány által eddig a pillanatig ismeretlen c tipusú találkozások. :3
2020. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A legelőször válaszolónak szeretném írni,hogy nem fekete a cigányok haja,hanem mélybarna árnyalatú ami közel áll a fekete hajszínhez,mert mint pár hónapja megtudtam valóban fekete haja általában csak az afrikai származású személyeknek van,nekem mélybarna a hajszínem ahogyan az édesapámnak is és az édesanyámnak nagyon sötét barna ami szintén feketének látszik első ránézésre és bevallom én kis koromban azt hittem,hogy az ő hajuk fekete,de aztán megtudtam hogy nem fekete hanem a barna szín két egymáshoz elég közeli sötét árnyalata.Amikor meglátnak engem a cigányok mindannyian tudni szokták rólam,hogy van bennem cigány vér,de még mindig nem tudom ezt honnan szokták tudni,ezért is hoztam fel itt ezt a témát és azért is,mert pár napja egy kedves romungro barátom is azt mondta nekem és a többi ismerőseinek is,hogy az hogy ki a cigány származású ember a külső rasszjegyek döntik el.
2020. jan. 6. 23:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni. Azért sem, mert a cigány nem egy rassz. Ha egy művelt cigány indiai ruhát húz és angolul kezd beszélni, akkor indiai turistának fogják nézni.


Ami pedig a keverék határeseteket illeti, az emberben önkéntelenül működnek az észlelési torzítások, ha valaki alapvetően szimpatikus, akkor azt hajlamos vagy magaddal egy csoportba tartozónak érezni, tehát ha magadat többségi fehérnek érzed, akkor nem gondolod, hogy mondjuk Csányi Sándor (a színész, mármint) vagy Chaplin hordoz cigány rasszjegyeket is.


Ha viszont nem szimpatikus, akkor hajlamos vagy azáltal is távolítani magadtól, hogy más "fajba" tartozónak tartod. Az előbbi torzítás önkéntelen és elterjedt, ezpedig inkább az egyszerűbben struktúrált emberek sajátja, akik szeretnek leegyszerűsítve gondolkodni. Pl. jobbikus körökben szokás Orbán Viktort cigánynak tartani.


De az elelnkezőjét is tapasztaltam már: cigányok bizonygatták, hogy nem csak Orbán Viktor cigány, de Balog Zoltán (akkor éppen) miniszter is. Gondolom a neve alapján gondolhatták, mert a született reformátussága és "tisztafajú árja" kinézete alapján én kizártnak tartom.


Mondjuk ez a kinézet is becsapós, merte gy embernek ezer arca lehet, erre még a média képmanipulátorai vagy a saját önkéntelen észlelési társításunk rá is játszhat, aztán mindenki azt lát bele, amit akar.


Ezen a képen mondjuk 0% cigány rasszjegyet látok Balogon:

[link]

ezen meg akár az 50%-ot is elérheti:

[link]


De magamról is tudok olyan nyári képeket találni, ahol azért gyanús lenne a dolog :)))

2020. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!