Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valakinek foglalkozás- és...

Ha valakinek foglalkozás- és tudományos doktorija is van, akkor az hogy szerepel a nevében?

Figyelt kérdés
"Dr. X Y phd." vagy lehet "Dr. Dr. X Y" is?

2020. jan. 15. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha pl. orvos és kutató, akkor Dr. X Y, a többi nem tartozik a nevéhez, helyzettől függően lehet utánatenni. Pl. angolosan, ha mindkét címe releváns:

Dr. X Y PhD,MD

2020. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2020. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Részletezem picit. Az egyik tankönyvemben olvastam, hogy Dr. Dr. h.c X Y prof. lektorálta. Hogy lehet duplán doktor?
2020. jan. 15. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Elírás szerintem. Így nem használja senki.


Ha orvosdoktor meg PhDs akkor MD Phd

2020. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Cím és rang kórságban szenved amúgy az illető :-) De a kérdésre válaszolva, ha van orvosi diplomám is, és jogi végzettségem is, akkor elvileg használhatnám így, ha akarnám, hogy nevessenek rajtam. [Jogász betegek által indított műhiba perekben bizony jól jön a jogi végzettség :-)]
2020. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is megfodult a fejemben, hogy elírás. De újdonság volt számomra, hogy a jogi éa orvosdoktor használhatná így a nevét.

2020. jan. 16. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!