Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikorrol származik a legrégebb...

Mikorrol származik a legrégebbi feljegyzés, ami bizonyitottan annyi idős és nem kamuszöveg?

Figyelt kérdés
Gondolok irott évszámra vagy bármire, de nem olyan habuk tudosok kitalált hülyeségeire...
2010. júl. 21. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

az évszám önmagában nem jelent semmit, mert minden nép másként, ill. másmilyen kezdettel számolta az időt, de az is gyakori volt, hogy minden uralkodónál újra kezdték a számolást.

de nem is kell olyan messzire menni az időben, hiszen amíg mi 2010- et írunk, a zsidók pl. már több, mint 5000- et.

azt pedig nem tudom, hogy milyen, a tudósok által kitalált hülyeségekre gondolsz...

2010. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, pár agyagtábla darabkája, i.e. 2500-ból származnak, a sumérok írták le őket, és többek között a sörfőzés receptje is rajtuk van =D
2010. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Olyan habuk tudósok találtak Írottkőnél egy neandervölgyi ősember által vésett szöveget, aminek az alján az volt a dátum, hogy IE 40000. Na ez a legrégebbi!


Pedro

2010. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Persze, majd az a szerencsétlen neandervölgyi odavéste az aljára, hogy IE 40000??? Ezt a marhaságot. Honnan tudjuk biztosra, hogy ők akkor hogy számolták az idő múlását?
2010. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

13:08- nak:

az iróniát pedig az "I" betűnél talld a szótárban...

2010. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na ez kemény volt öcsém:D ie 40000 XDXD ő pontosan tudta hogy majd 40000 év mulva fogjuk kezdeni számolni az időt :D télleg habuk tudosok voltak :D
2010. júl. 23. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm :-)


Szóval komolyan:

Ha jól tudom, a legrégebbi írásos emlékek az egyiptomi Királyok Völgyéből kerültek elő, s Kheopsz (vagy Kufu) fáraó nevéhez kötődnek. Ezek a hieroglifákkal írt (vésett) kövek több mint 4000 évesek. A korukat úgy határozták meg, hogy a fáraó piramisában talált szerves anyagok korát C14 (karbon) kormeghatározással megállapították, s feltételezték, hogy a sírkamra és annak díszítése, feliratai a fáraó halála körüli időkben keletkezhettek.


Tudomásom szerint ezek a legrégebbi bizonyított korú feljegyzések.


Pedro

2010. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!