Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig élt a világ...

Mennyi ideig élt a világ bizonyítottan legidősebb embere?

Figyelt kérdés

Természetesen a bibliai vízözön utáni időszakra gondolok.


/egy hívő/


2010. márc. 6. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
"indiai férfi saját bevallása szerint 138 éves volt, a papírjai szerint csak 129" ez bizonyított, anyakönyveztetett. Ennyi ideig.
2010. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

122 év 164 nap

[link]

2010. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
AZ is lehet, nem néztem utána megfelelően (első voltam.)
2010. márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is találtam valamit, ami nagyon hasznos lehet a téma iránt érdeklődők számára.


"...Az eddig leghosszabb életkort megélt ember egy nő, Jeanne Calment, aki 1997-ben halt meg 122 évesen. Talán ezt az adatot minden kétkedés nélkül elfogadhatjuk, hiszen helyességét több hírforrás is megerősítette. A gerontológusoknak azonban kritikusan kell kezelniük a százéves vagy annál idősebb emberekre vonatkozó állításokat. Thomas Parr angolföldműves a XV. században halt meg, s több mint 152 évig élt. A valamikori Szovjetunióban is leírásra került néhány rendkívüli eset. Iszmail Ajtraliev 160 évig, Muszlim Siraliev 164 évig, Mahmed Ejvazov 147 évig élt. Természetesen a magyarok sem maradhattak el a rekord életkorok versenyében. A magyar Ravel János Sára családi élete 147 évig tartott, a feleség 164, a férj 172 éves korában halt meg. Ezeket az adatokat kétkedéssel kell fogadnunk. Az elmúlt századokban született hosszú életű emberek esetében nincs elég pontos bizonyíték a születési adatokról. Egészségi állapotuk jellemzői alapján sem lehet pontosan megállapítani életkorukat. Az azonban biztos, hogy ezek az emberek igen szívósak voltak és életük végéig keményen dolgoztak...."


/részlet Hajnal Katalin a PTE-TTK biologia-kémia szakos hallatójának 2005-ös "Az öregedés biológiája" című diplomamunkájából/


[link]


Amúgy köszönöm a válaszokat. Ami az indiai férfit illeti, lehet róla valahol bővebben olvasni?

2010. márc. 6. 16:00
 5/7 A kérdező kommentje:

Elnézést a pontatlanságért.


"...Thomas Parr angol földműves a XV. században született és a XVII. században halt meg, s több mint 152 évig élt..."


"...Az azonban biztos, hogy ezek az orosz emberek igen szívósak voltak és életük végéig keményen dolgoztak..."

2010. márc. 6. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Még a 122 is nagyon sok, nem hogy a +150.

Legalábbis nekem ez szinte felfoghatatlan, mivel az orvosaim 40 évet saccolnak nekem.......

2010. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
256 éves li ching yuen
2021. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!