Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha visszajutnànk az időben és...

Ha visszajutnànk az időben és megjátszanànk a lottó számokat, biztos, hogy kihúznàk ugyanazokat a számokat?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 06:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Hacsak nem szamitogép generalja amire sajnos sok a példa es felvétel is, hogy meg vannak elöre hatàrozva a beküldött szelvenyek szerint a nyertes szàmok, akkor igen. Egyuttal bizonyithato is lenne hogy tényleg csak véletlenen mulnak a szamok emberi beavatkozas nelkül.
2020. jan. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy manipulálják a számokat és nem úgy lenne vagy töröljék a kérdést?
2020. jan. 19. 07:32
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Az is kérdés fix e a mult vagy vàltoztathato e.

Szoval ha tegyük fel veletlen szamok akkor csak akkor huzhatjak ki amikor visszamész ujra ha fix a mult.


Csak ugye eleve sorszamosak a szelvenyek. Szoval amit kitöltesz a multban valojaban nagyvaloszinü màs töltötte ki. Azaz fix mult esetén eleve ki sem tudnal lottot tölteni csak megfigyelö lehetnel.


Ha meg valtoztathato a mult azaz ki tudsz szelvenyt tölteni akkor eleve a veletlen kihuzott szamok is valtozhatnak. Az meg csak plane ha még manipulàljàk is.

2020. jan. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Szoval ha vàltoztathato a mult azaz ki tudsz szelvenyt tölteni akkor az is lehetseges hogy a kihuzott szamok is valtoznak amugy. Ha véletlenen mult. Nincs két ugyanolyan veletlen egymas utan. Es ha még manipulàljàk is.


Szoval egyaltalan nem biztos hogy kihuznàk e.

2020. jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Einstein időparadoxonja szerint nem lehet véletlen a múl és nem változtatható. Eszerint nem mehetek vissza az időben megölni a nagyapám még mondjuk anyám születése előtt, mert akkor megszűnök én is és nincs aki visszamenjen megölni.
2020. jan. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Igaz egy filmben, de ez ugy van megoldva hogy mindaddig tehetsz meg barmit a multban, mig paradoxont nem idézel vele elö.

Asszem az Eredet c filmben van erröl szo, de nem biztos.

2020. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Hú, ez érdekes kérdés, de én is azt gondolom, hogy a múlt megváltoztatása mindenképpen paradoxont okoz - még ha ez rögtön nem is látszik. Emiatt pedig fogalmilag lehetetlen.


A pillangóhatás elmélet alapján ugyanis minden mindenre hat, tehát bármit változtatsz, annak igenis lenne hatása, tehát kihatna az "új" jövőre.


A Harry Potter időnyerőjében pl. ez úgy volt megoldva, hogy már a "jelenben" is ott voltak a "jövőből" visszautazó gyerekek, és már az eredeti jelenben is érezni lehetett a hatást. Na, ezt nem tudom, értelmesen magyaráztam-e, de már ebből is érződik a paradoxon, mert kialakul egy végtelenített hurok, aminek sosincs vége.


Mesének jó, de azért logikával érezhető, hogy az időutazás ekképpen kizárt.


Ami - talán - nem kizárt, az az, hogy mint egy filmet, meg lehessen nézni a múltat. Ha egy űrhajóval le tudnánk hagyni a fényt, és úgymond bevárni. De lehet, ez is butaság.

2020. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én amugy ezt a fénysebességes elméletet sem èrtem. Attol ha gyorsabbak lennénk nàla mièrt lenne idöutazàs? Az idönek csak a mèrèsére szolgàl nàlunk a fènysebesseg, de attol még nem azonos az idövel.

Lasd pl homokora. Azzal is mèrhetjük az idöt ha gyorsabb vagyok mielött lepereg, miert kerülnék a multba?

A fénysebesség az idö mérésére csak egy eszköz és nem maga az idö.

Nézzük egy kocsi sebességèvel most fiktiv peldakènt. Ha lehagyom egy versenyautoval, attol nem kerülök a a megelözött kocsi multjàba.


Nem értem a fénysebességet miert azonositjàk az idövel.

Ha megàllna a föld onnanstol nem öregszünk nem telnek a napok? Dehogynem csak epp nem valtakozna a nappal es az ejszaka hanem fix lenne. Attol még nem àllna meg minden mint egy foton.

2020. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem is nevezném azt időutazásnak! Csak annyi a kérdés, hogy elméletben lehetséges-e lehagyni a fényt, megállni és bevárni, majd mint egy filmet, "megnézni" az eseményeket.

Ez nem időutazás semmiképp.

2020. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Annak mintájára gondolom ezt, hogy ha felnézünk az égre, akkor még látunk olyan csillagokat, ami napok igazából mára kialudtak, de a fényük még csak most ér el ide, ezért itt még látjuk őket.
2020. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!