Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy nagy tömegű test a...

Ha egy nagy tömegű test a fény sebességével, vagy annál gyorsabban halad a világűrben, akkor keletkezhet ott egyfajta gravitációs robbanás?

Figyelt kérdés
Hasonlóan mint a vadászrepülőknél a hangrobbanásnál.
2020. jan. 26. 11:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Semmilyen tömeggel rendelkező test nem gyorsulhat a fénysebességre. Hogy mit értesz azon, hogy "egyfajta gravitációs robbanás" azt csak a jóég tudja.
2020. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a világűrben, hanem nehézvízben, nem nagy tömegű test, hanem részecske, de a többi stimmel:

[link]

2020. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Szűkszavú voltam.

Szóval, ha egy izgatott proton a fénysebesség 75,1 százalékával tépet egy reaktor hűtővizében az több mint az adott közegre érvényes (virtuális) fénysebesség.

Az effektus létrejön.

2020. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Bocs! A jelenség elektromágneses, a gravitációs robbanás sem stimmel.

Kicsit szétszórt vagyok ebéd előtt.

2020. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed a jelenlegi tudomány szerint lehetetlen.
2020. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

#2 "Közegbeli fénysebesség."


Itt megyjegyezném, hogy a közegbeli fénysebességet kvázi egy gyalogos is le tudja előzni, mivel már lassították le annyira a fényt rubídium atomok között "pattogtatva", hogy szinte megállt minimális veszteséggel. Ezzel foglalkozik a light-matter kölcsönhatások vizsgálatára szakosodott kvantummechanikai ág. Pl egy közegben lévő molekulákkal hogyan lép interakcióba a fény.


...


Nyilván a kérdező a vákuumbéli fénysebességről beszél. Erre semmilyen tömeggel rendelkező test vagy részecske nem gyorsulhat.

2020. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

Elmėletileg ja.. Igen.

Keletkezhet.

Sok negatív f,,sz. Vėlemėnyėre ne adj. (Beletöri őket az iskola saját korlátolt kereteik közė..

ITT A Legokosabb is sötėt mint az ėjjszaka.


Örülök ha valaki máskėpp gondolkodik ,Mert ez viszi előrėbb a világot!


A nemlehettel sose ment a világ semmire.

Egykoron azt mondták lapos a föld ,nem lehet repülni. Nem lehet a hangsebessėget átlėpni. Nemlehet nemlehet.. Ės kinevettėk aki mást állított.


Ma pedig kinevetnek ha az adott problėmákra megoldást keresel.


Ėn nem tudom hogy a kėrdėsben igazad lehet e, mert mėg nem láttam ilyet, (meg szerintem más se) "de logikusnak hangzik...

2020. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

#7 Téves. A civilizációt és a tudományt sohasem a "józan paraszti ész" meg a hit vitte előre, hanem a bizonyíték alapú tudományos módszertan.


Nyilván neked nem tiszta, hogy a tudomány jelenlegi állásáról van szó, és az eddigi matematika, modellek és mérések azt támasztják alá, hogy a vákuumbéli fénysebességet nem lépheti át a tömeggel rendelkező test.


Pont hogy elméletben nem lehetséges, mert ezeddig senki nem hozott bizonyítékot az ellenkezőjére.


Majd ha hoz egy új matematikai levezetést, vagy modellt, esetleg mérést akkor térjünk vissza rá. Addig nincs értelme a lehetséges verziókról beszélni. Ilyen alapon lehet a Star Trek görbületi utazás is lehetséges, meg a Harry Potter varázslatok.

2020. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

"Elmėletileg ja.. Igen. Keletkezhet."

- bocsánat de te milyen elméletre hivatkozol, amikor azt írod, hogy elméletileg keletkezhet gravitációs robbanás(??? az miaz egyáltalán?)


"Ma pedig kinevetnek ha az adott problėmákra megoldást keresel."

- te milyen megoldásról beszélsz???


"Ėn nem tudom hogy a kėrdėsben igazad lehet e, mert mėg nem láttam ilyet, (meg szerintem más se) "de logikusnak hangzik..."

- mármint nem láttál még fénysebességel vagy gyorsabban haladó testet vagy gravitációs robbanást?

2020. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Na mi van 7-es,nem felelsz a kérdésre?! Jobb lett volna, ha nem is írod le a hülyeséged.😃
2020. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!